وزیر بهداشت:

پرونده الکترونیک سلامت، تکمیل کننده پزشک خانواده است

۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۱۶:۱۱ - کد خبر: 274126
پرونده الکترونیک سلامت، تکمیل کننده پزشک خانواده است

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پرونده الکترونیک سلامت در کشور یکی از اجزای اصلی نظام سلامت و اقدام بسیار عظیمی است که بواسطه آن، نظام ارجاع و پزشک خانواده در ریل قرار خواهد گرفت و تکمیل خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،سعید نمکی در جمع خبرنگاران افزود: پرونده الکترونیک سلامت در کشور که رونمایی شد یکی از اجزای اصلی نظام پزشکی است که باید قبل از اجرای طرح پیاده می شد.

وی افزود: ما تلاش کردیم آن را محقق کنیم و به واسطه آن، نظام ارجاع و پزشک خانواده در این ریل قرار خواهد گرفت و تکمیل خواهد شد.

وزیر بهداشت درباره تحریم های اخیر رییس جمهوری آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد: همانند همه کارهای آقای ترامپ، این کار هم کاری نپخته و نسنجیده است که قطعاً همانند بقیه تصمیمات وی ناشی از روان پریشی و سردرگمی است که به آن مبتلا شده است و اثرات نامطلوبی برای اقتصاد کشور ما نخواهد داشت.

پرونده الکترونیک سلامت سرانجام پس از گذشت سال‌ها و تصریح قوانین پنجم و ششم توسعه روز گذشته چهارم تیر ۹۸ آغاز به کار کرد. این پرونده به گواه سخنان وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از این پروژه، حرکتی نمایشی نیست و استقرار پرونده الکترونیک سلامت اقدام بسیار عظیمی است که می‌تواند به عنوان انقلابی در نظام ارائه خدمت تلقی شود.

خوشبختانه این طرح در مدت کوتاه و با تلاش شبانه روزی همکاران نظام پزشکی به نتیجه رسید، به گونه‌ای که حداقل ۷۵ میلیون ایرانی با کد ملی قابلیت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت را دارند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.69345s, 18q