پارگي رباط مفصل زانو يك بيمار در كرمان به روش "اتروسكپي" ترميم شد

۱۳۸۶/۰۲/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2750
پارگي رباط مفصل زانو يك بيمار در كرمان به روش "اتروسكپي" ترميم شد

دكتر مهدي سروريان متخصص ارتوپد در اين ارتباط به  ايرنا گفت: عملي كه در گذشته در مورد چنين بيماراني در كرمان انجام مي‌شد به روش جراحي باز بوده است.

وي افزود: عمل امروز بر روي رباطهاي پاره شده اين مرد ‪ ۲۱‬ساله به صورت بازسازي رباط صليبي جلويي زانو و به روش اتروسكپي بود.

دكتر سروريان گفت: در عمل اتروسكپي بدون نياز به باز كردن مفصل زانو و با برش چهار سانتيمتري از طريق دستگاه اتروسكپي با برداشت دو "تاندون" از پشت زانو به صورت چهار لايه رباط صليبي جلوي زانو بازسازي مي‌شود.

او، كاهش درد بعد از عمل، بهبودي سريع بيمار و بازتواني سريع در راه رفتن، زيباتر شدن ناحيه عمل انجام شده و عفونت كمتر را از مزاياي اين نوع جراحي برشمرد.

وي همچنين افزود: بيمار بعد از دو هفته بهبودي كامل خود را بدست مي‌آورد اما براي كساني كه ورزش حرفه‌اي و سنگين انجام مي‌دهند مدت درمان شش ماه طول مي‌كشد.

دكترسروريان با بيان اين كه اين عمل جديدترين روش درمان براي اين گونه از بيماران است، گفت: روشي كه در گذشته در كرمان انجام مي‌شد به صورت باز و عوارضي چون شكستگي مفصل زانو را در پي داشت.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
پارسا
سلام من مشکل پارگی رباط زیر زانو دارم . در کرمان زندگی می کنم لطفا مرا راهنمایی کنید در شیراز پای مرا گچ گرفتند
ملیحه
با سلام و خسته نباشید چند ماهی است زانو درد شدید همراه با صدای شنیدن تق تق و دارم چه کنم.به دکتر هم مراجعه نکردم به حدی درد دارم که نمیتوانم راه بروم ممنون
6.94948s, 20q