محصول گیاهی ایرانی ضد شپش تولید شد

۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۸ - کد خبر: 279794
محصول گیاهی ایرانی ضد شپش تولید شد

سلامت نیوز:مدیرعامل یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده‌های دارویی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: فوم گیاهی ضد شپش مدیرعامل یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده‌های دارویی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: فوم گیاهی ضد شپش به همت متخصصان ایرانی تولید شده که یک بار مصرف آن، شپش و تخم‌های آن را ریشه‌کن می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،به همت متخصصان ایرانی تولید شده که یک بار مصرف آن، شپش و تخم‌های آن را ریشه‌کن می‌کند.


فوم گیاهی ضد شپش جزء محصولات دانش‌بنیان محسوب شده و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همراهی و حمایت‌های خوبی از آن به عمل آورده و این محصول از دیروز، دوم مهرماه در پنجمین دوره نمایشگاه دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) عرضه شده است.


محمدتقی میراحمدی روز چهارشنبه در حاشیه پنجمین دوره نمایشگاه دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) درباره این محصول به خبرنگار علمی ایرنا گفت: بیش از ۲ سال با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر روی عصاره‌های گیاهی متعددی کار کردیم تا با انتخاب بهترین آنها، این محصول گیاهی را به صورت فوم تهیه و تولید کنیم.


وی با اشاره به اینکه این محصول هیچ آسیبی به مو نمی‌رساند، اظهار داشت: فوم گیاهی ضد شپش علاوه بر شپش، تخم یا رِشک آن را هم از بین می‌برد و به دلیل گیاهی بودن هیچ آسیبی به مو و پوست وارد نمی‌کند.


میراحمدی ادامه داد: محصولات شیمیایی موجود در بازار به دلیل جذب در بدن، می‌توانند زمینه آسیب را فراهم کنند، اما فوم ضد شپش به دلیل اینکه پایه گیاهی دارد، امکان صدمه زدن به بدن را ندارد.
وی با اشاره اینکه این محصول از رزماری و چند گیاه دارویی دیگر تهیه شده است، اظهار داشت: تنها با یک بار مصرف این محصول، شپش و تخم یا رشک آن به طور کامل از بین می‌رود، اما برای احتیاط اعلام کردیم ۲ بار آن را مصرف کنند به این صورت که دومین بار با فاصله زمانی یک هفته بعد از بار اول، استفاده شود.
چند ماه انتظار برای تمدید مجوز تولید


این فعال دانش‌بنیان با اشاره به مشکلات پیش آمده با سازمان غذا و دارو برای تمدید مجوز تولید این محصول گفت: مجوز تولید این محصول گیاهی از سوی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد صادر شده اما سازمان غذا و دارو این روند را اشتباه می‌داند و خواستار تمدید مجوز در تهران شده، اما با گذشتن بیش از شش ماه هنور تمدید مجوز تولید این محصول صادر نشده است.


وی گفت: آن مقدار محصولی که با مجوز معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شده بود به بازار عرضه شده اما دیگر نمی‌توانیم تولید جدید داشته باشیم تا زمانی که سازمان غذا و دارو مجوز ما را تمدید کند که امیدواریم با تاکیدات وزیر بهداشت، هرچه زودتر این کار انجام شود.


مدیرعامل این شرکت‌ مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده‌های دارویی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: با یک شرکت فرانسوی قراردادی منعقد کردیم که پس از تولید محصول، آنها در بازارهای هدف بین‌المللی توزیع کند.


وی اظهار کرد: برای صادرات به کشورهای منطقه از جمله افغانستان، کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق و سوریه با مجموعه‌هایی وارد مذاکره شدیم و مذاکره‌کنندگان از این محصول استقبال کردند.


پنجمین دوره نمایشگاه دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) روز سه‌شنبه در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران با حضور شرکت‌های داخلی و ۱۵۰ شرکت از ۳۰ کشور جهان آغاز به کار کرد و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم حضور داشتند.
این دوره از نمایشگاه تا پنج‌شنبه، چهارم مهرماه ادامه دارد.
نمایشگاه ایران فارما با هدف معرفی توانمندی و پتانسیل صنعت دارویی کشور در سطح داخل و خارج، ارائه آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت دارو، آشنایی با بازارهای جدید و ایجاد بستر لازم جهت انتقال دانش فنی، از سال ۱۳۹۳ و در چهار دوره برگزار شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.57428s, 20q