یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
کد خبر: 279976

تحقیقات نشان داده اند که هرگز برای شروع عادات سالم، دیر نیست. شما خواه در دهه 20 یا 30 زندگی تان باشید یا در آستانه دهه 60، 70 یا بیشتر، چندین کار وجود دارد که می توانید برای افزایش طول عمرتان انجام دهید: سیگار را ترک کنیداگر یک فرد سیگاری هستید، می دانید که ترک کردن چقدر می تواندسخت باشد.

اگر عمر طولانی می‌خواهید

سلامت نیوز:تحقیقات نشان داده اند که هرگز برای شروع عادات سالم، دیر نیست. شما خواه در دهه 20 یا 30 زندگی تان باشید یا در آستانه دهه 60، 70 یا بیشتر، چندین کار وجود دارد که می توانید برای افزایش طول عمرتان انجام دهید:  سیگار را ترک کنیداگر یک فرد سیگاری هستید، می دانید که ترک کردن چقدر می تواندسخت باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ،ترک مصرف دخانیات قابل پیشگیری ترین علت مرگ است. 

از بی حرکت نشستن، دست بردارید

ممکن است برای گذاشتن برنامه ورزش در روال روزانه تان مجبور باشید تلاش آگاهانه ای انجام دهید اما 15 دقیقه فعالیت برای سه سال زندگی بیشتر مانند یک معامله طول عمر به نظر می رسد.

 کینه ها را کنار بگذارید

سطوح هورمون استرس هنگامی که شما استرسی یا عصبانی هستید، افزایش می یابد و آثار منفی روی قلب، متابولیسم و سیستم ایمنی می گذارد.در تعدادی از مطالعات کورتیزول بالا با مرگ و میر بیشتر مرتبط دانسته شده است.

استرس را متوقف کنید

استرس مانند خشم به بدن شما آسیب می رساند و ممکن است در واقع عمرتان را کوتاه کند.

با تلاش برای کاهش استرس، شما می توانید سلامت تان را در دراز مدت و همچنین کیفیت زندگی تان را بهبود بخشید. 

غذاهای فراوری شده ممنوع

یکی از تغییرات عمده رژیمی که درطول 30 سال گذشته در کشورهای بسیاری اتفاق افتاده است، تغییر به سمت مصرف غذاهای فراوری شده بیشتر است. در این فرایند افزایش ناخوشایند در  مصرف میزان  سدیم ، چربی اشباع ، قند و کاهش فیبر هم اتفاق افتاده است . 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =