محسنی بندپی خبر داد:

تامین دو هزار تخت بیمارستانی برای استان تهران در سال جاری

۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۸ - کد خبر: 282700
تامین دو هزار تخت بیمارستانی برای استان تهران در سال جاری

سلامت نیوز:استاندار تهران از تحویل دو هزار تخت بیمارستانی در سال ۹۸ در استان تهران خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه مراسم مشترک صبحگاه ناجا در جمع خبرنگاران در خصوص نتایج جلسه با رییس جمهوری در خصوص مشکلات شهر تهران گفت: در جلسه با رییس جمهور مسائلی که اولویت های راهبردی استان تهران است را بررسی کردیم و اولین توصیه و تاکید ایشان این بود که با توجه به اینکه در بدترین شرایط تحریم ظالمانه قرار داریم هدف باید حفظ اشتغال و افزایش تولید باشد.


وی با بیان اینکه با توجه به شعار سال که رونق تولید است دستور دادند به صورت ویژه حفظ اشتغال و افزایش در دستور کار استانداری ها قرار گیرد، گفت: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید هر هفته جلساتی را برگزار می‌کنیم، به بنگاه های اقتصادی که بیش از ٧٠ نیروی انسانی شاغل دارند کمک کرده و چنانچه نیازمند حمایت استانداری باشند به آن ها در مسائلی همچون سرمایه در گردش، پرداخت بدهی ها و موارد تامین اجتماعی، امور مالیاتی و.. کمک خواهیم کرد.
استاندار تهران گفت: رییس جمهوری بر حفظ محیط زیست تاکید داشتند. بر اساس گزارش های دریافتی تعداد روزهای پاک در سال ٩٧ بیش از سال ٩۶ بوده است. همچنین تعداد روزهای سالم نیز در سال ٩٧ بیش از سال ٩۶ بوده است.


وی افزود: ما اولویت هایی را در استان تهران در نظر گرفته ایم که از جمله آن ها افزایش معاینات فنی است. چهار میلیون خودرو سه میلیون موتور سیکلت در تهران وجود دارد. همچنین تاکید بر افزایش کیفیت سوخت در تهران نیز مطالبه فرمانداری و استانداری است.


استاندار تهران با بیان اینکه شهرداری تهران در آخرین جلسه مدیریت پسماند پذیرفت که تا ١۵ آذر مدیریت پسماند را به ستاد واگذار کند، گفت: استان تهران با این حجم از پسماندهای بیمارستانی و ویژه نیازمند محلی برای دفن آن ها است که در همین زمینه یک زمین ٧٠ هکتاری شناسایی و تملک شده است تا در رقابت علمی و تخصصی برای کسانی که در این زمینه آمادگی و تخصص لازم را دارند برای بی خطر سازی و دفع بهداشتی پسماند اقدام کنند.


وی درباره تامین آب شرب در استان تهران گفت: رییس جمهوری تکلیف کردند پروژه آب رسانی به عنوان اولویت در نظر گرفته شود. در حال حاضر تصفیه خانه ششم ما در مناطق ٢١،٢٢ و شهرهای غرب استان به ظرفیت دو متر مکعب در ثانیه، ٩٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و رییس جمهوری دستور دادند که برای ادامه کار تامین اعتبار لازم انجام شود، تا بتوانیم آب شرب مناطق ٢١،٢٢ تا پرند، رباط کریم و ملارد را تامین کنیم.


وی افزود: همچنین سرعت بخشیدن به پروژه انتقال آب در سد لار است که بتوانیم به شهرستان شرق استان تهران آبرسانی داشته باشیم همچنین سرعت بخشیدن به ساخت خطوط دوم تصفیه خانه هفتم برای تامین آب مناطق پیشوا، قرچک و ورامین یکی از از اهداف دیگر است.


استاندار تهران گفت: یکی دیگر از اقدامات ما سرعت بخشیدن به پروژه های بیمارستانی است که در این دولت نهضتی در رابطه با ساخت و ساز بیمارستانی شکل گرفته است. در گذشته در زمینه تخت بیمارستانی با کمبودهایی مواجه بودیم و تقریبا دو هزار تخت را طی سال ٩٨ در شهرهای قدس، ملارد، بیمارستان فیروز آبادی شهر ری و بیمارستان روانپزشکی تحویل خواهیم داد. همچنین فاز اول مهدی کلینیک و بخش اورژانس آن را بهره برداری خواهیم کرد. در سال ٩٩ نیز بیش از ٣٠٠٠ تخت بیمارستانی هدف گذاری کرده ایم.


وی افزود: از دیگر اقدامات ما بحث حمل و نقل است. با توجه به اینکه در تهران دو و نیم میلیون تردد روزانه داریم در رابطه با حمل و نقل برای غرب استان تهران و شهرهای قدس، ملارد، شهریار و پرند مطالعات ریلی را به پایان رسانده ایم و با سازمان حمل و نقل ریلی و معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس راه آهن کشور توافق کرده ایم که آزادسازی مسیر در این نقاط با شهرداران این مناطق بوده و اجرای خطوط ریلی با سازمان حمل و نقل ریلی باشد.


محسنی بندپی با بیان اینکه مطالعات تکمیلی در خصوص خطوط ریلی تهران و حومه به پایان رسیده و در حال انتخاب پیمانکار هستیم گفت: مطالعات حمل و نقل ریلی به پردیس توسط قرارگاه خاتم انجام می شود و همانطور که رییس جمهوری قول داده و آقای نوبخت نیز تامین اعتبار کرده بودند، چهار خطی کردن حمل و نقل ریلی به تهران، ورامین، قرچک و پیشوا امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی درباره طرح ساماندهی کودکان خیابانی گفت: این طرح استمرار خواهد داشت، ما می خواهیم این کودکان زندگی کودکانه خود را داشته و از آن لذت ببرند و سرگردان خیابان نشوند.


محسنی بندپی در پایان گفت: رییس جمهوری از اقدامات انجام شده در استان تهران اعلام رضایت و تاکید کردند که در میان مردم بوده و اولویت های آن ها را بشنویم، ما هم از ایشان قول گرفتیم که به جنوب شرق استان تهران سفر کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.30808s, 19q