چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
کد خبر: 284102

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بر روی عدد 123 قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است.

امروز هوای تهران «آلوده» است

سلامت نیوز:شاخص کیفیت هوا در حال حاضر براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بر روی عدد 123 قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است. 
همچنین این شاخص طی 24 ساعت گذشته نیز بر روی عدد 120 قرار داشت و هوای تهران ناسالم بود. 
پایتخت از ابتدای سال، 25 روز هوای پاک، 177 روز هوای سالم، 27 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است. 
این در حالی است که در مدت مشابه سال پیش، تهران 13 روز هوای پاک، 190 روز هوای سالم و 27 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشته است. 
به گفته برخی از کارشناسان اجرای طرح جدید ترافیکی یکی از دلایل آلودگی هوا در تهران محسوب می‌شود چرا که اجرای طرح کاهش آلودگی هوا سبب افزایش حجم تردد خودروها شده است. البته مدیران شهری این موضوع را رد کرده و معتقدند اجرای طرح به اهداف اصلی خود که همان کاهش ترافیک و کاهش آ‌لودگی هوا بوده رسیده است. 
همچنین براساس پیش‌بینی‌های انجام شده بیشترین دما برای روز جاری 16 درجه و کمترین دما 10 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است. 
 کیفیت هوای پایتخت براساس میانگین کیفیت همه ایستگاه‌های سنجش در 21 نقطه  تهران محاسبه می‌شود و بارندگی در صورتی که پایداری جوی به وقوع نپیوندد می‌تواند تاثیر زیادی در بهبود کیفیت هوا داشته باشد. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =