ادامه برنامه‌های غربالگری سلامت در مدارس

۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۰:۳۳ - کد خبر: 284238
ادامه برنامه‌های غربالگری سلامت در مدارس

سلامت نیوز:معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وارنیش فلورایدتراپی برای همه دانش آموزان ابتدایی انجام می‌شود گفت: وارنیش سالانه دو مرتبه و طبق استانداردهای موجود انجام می‌شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،مهرزاد حمیدی ، با اشاره به برنامه‌های غربالگری سلامت دانش‌آموزان اظهار کرد: برنامه‌های غربالگری با قوت خود همانند سنوات گذشته دنبال می‌شود. طی غربالگری‌های سلامت اگر دانش‌آموزی دچار مشکلاتی در حوزه بینایی، شنوایی و... شده باشد شناسایی شده و برای انجام مداخلات به سطوح بالاتر ارجاع می‌شود.


وی افزود: وارنیش فلورایدتراپی نیز برای مدارس ابتدایی انجام می‌شود و ارتباط خوبی با وزارت بهداشت داریم. آنها توافقاتی که از قبل داشتیم را تعدیل نکرده و کار با همان قوت دنبال می‌شود.


معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وارنیش فلورایدتراپی برای همه دانش آموزان ابتدایی انجام می‌شود گفت: وارنیش سالانه دو مرتبه و طبق استانداردهای موجود انجام می‌شود.


حمیدی افزود: آهن‌یاری نیز ویژه دانش آموزان دختر مقطع متوسطه اول انجام و سالانه یک مرتبه انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه دستورالعمل بهداشتی بروزرسانی شده و در اختیار تمام مدارس کشور قرار گرفته است عنوان کرد: موارد و نکات بهداشتی لازم در زمینه‌های مختلف در دستورالعمل بهداشتی قید شده است و از سوی مدارس اجرا می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.24296s, 20q