سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
کد خبر: 284421

آکنه‌های روی کمر، شاید به اندازه جوش‌های صورتتان به چشم نیایند، اما اغلب دردناک و آزاردهنده هستند.

چطور آکنه‌ها را از روی کمر محو کنیم؟

سلامت نیوز: آکنه‌های روی کمر، شاید به اندازه جوش‌های صورتتان به چشم نیایند، اما اغلب دردناک و آزاردهنده هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه آتیه نو، از نظر متخصصان طب سنتی، با مزاج‌شناسی و درمان‌های سنتی می‌توان از بیرون زدن آکنه‌های بیشتر جلوگیری کرد و از نظر پزشکان هم آکنه‌های کمر ممکن است به شما در مورد کارکرد نامناسب یکی از اعضای بدنتان خبر دهند. با این وجود، جوش‌هایی که روی کتف‌ها و کمر شما سبز می‌شوند، همیشه از بیماری‌های جدی ناشی نمی‌شوند و گاهی تنها با ایجاد تغییرات کوچکی در سبک زندگی‌تان، می‌توانید برای همیشه از آن‌ها خلاص شوید.
 
 
لباستان را عوض کنید
لباسی که انتخاب کرده‌اید، بیشتر از هر چیزی بر بروز این آکنه‌ها تاثیر می‌گذارد. لباس‌های تنگ، لباس‌های ورزشی که روی پوستتان می‌چسبند و عرق را حبس می‌کنند و لباس‌هایی که پلی‌استر و الیاف مصنوعی بیشتری دارند، احتمال بروز آکنه را بیشتر می‌کنند.
 
بعد از ورزش دوش بگیرید
می‌دانیم که چند بار شامپوکردن مو یا استفاده از شوینده‌های پوست برایتان مفید نیست، اما اگر نمی‌خواهید آکنه‌های بیشتری روی کمرتان پیدا شود، بعد از ساعت‌های طولانی کار یا بعد از ورزش، دوش بگیرید. نیازی به استفاده از شوینده‌ها ندارید. کافی است بدنتان را با آب بشویید و ذرات عرق را از روی پوستتان پاک کنید.
 
به کمرتان روغن نزنید
روغن‌های مخصوص پوست و لوسیون‌های چرب را به نواحی که با آکنه درگیر هستند نزنید. این قسمت‌ها به چربی خارجی کمتری نیاز دارند. پس تصور نکنید که پوست کمر هم به اندازه دست و صورت شما به چرب یا حتی مرطوب‌شدن نیاز دارد.
 
لیفتان را در آفتاب، خشک کنید
اگر پوست بدنتان را با لیف می‌شویید، حتما بعد از شست‌وشو بدنتان، آن را در معرض نور آفتاب و هوای مستقیم قرار دهید. گذشته از این، لیف حمام‌تان را زود به زود عوض کنید. رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها روی لیف خیس شما، یکی دیگر از دلایل بروز آکنه است.
 
موهایتان را بالا جمع کنید
وقتی موهای بلندتان ساعت‌ها پشت کمرتان قرار می‌گیرند، احتمال تعریق بیشتر و رشد باکتری‌ها را روی پوست کمرتان بالا می‌برند. اگر موهای بلندی دارید، سعی کنید آن‌ها را به سمت بالا جمع کنید تا پوست کمترتان کمتر با آکنه درگیر شود.
 
دوش نمک بگیرید
شاید بد نباشد هر از گاهی در وان حمامتان، نمک حمام بریزید و برای ۲۰ دقیقه در آب ترکیب‌شده با این نمک مخصوص، دراز بکشید. این کار به پاک‌سازی پوستتان کمک کرده و حتی آرامشتان را هم بیشتر می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =