شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶
کد خبر: 287391

همیشه به ما گفته اند که باید با همسرمان صادق باشیم، اما این صداقت بدین معنی نیست که هر حقیقتی را به زبان بیاوریم. گاهی بیان یک حقیقت نه تنها فایده‌ای ندارد، بلکه به ضرر رابطه تان نیز تمام می‌شود؛ بنابراین اگر می‌خواهید که رابطه‌ای بلند مدت و سالم با همسرتان داشته باشید، مواردی را که در ادامه برایتان آورده ایم، مانند یک راز نزد خودتان نگه دارید.

این رازها را از همسرتان پنهان کنید

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وری ول مایند، صادق بودن با همسرتان لزوماً به این معنا نیست که باید تک تک افکار، رویاها، ترس ها یا خیالات خود را با او در میان بگذارید. در واقع، صداقت ممکن است یک شمشیر دولبه در ازدواج شما باشد.

دانستن اینکه چه چیزی را به اشتراک بگذارید و چه چیزی را به اشتراک نگذارید، یک مهارت ارتباطی مهم برای زوجین است که باید در ازدواج خود یاد بگیرند و از آنها استفاده کنند. همچنین ممکن است چیزی باشد که می تواند به آرامش و هماهنگی با همسرتان کمک کند یا مانع از آن شود.

حفظ اسرار و حق حفظ حریم خصوصی

مهم است که به یاد داشته باشید که لازم نیست همه چیز را با شخص دیگری در یک رابطه به اشتراک بگذارید. نکاتی که در هر رابطه ای باید به خاطر بسپارید:

 • شما در هر رابطه ای از جمله با همسر، شریک زندگی و خانواده خود حق حفظ حریم خصوصی دارید.
 • در هر رابطه ای، شما حق دارید بخشی از زندگی خود را، صرف نظر از اینکه چقدر پیش پا افتاده یا مهم، به تنها دلیلی که می خواهید، مخفی نگه دارید.
 • شما همچنین حق دارید مدتی را تنها با خودتان بگذرانید. 

در یک رابطه سالم، به احساس حریم خصوصی احساسی و فیزیکی که برای خود و شریک زندگی‌تان نیاز است احترام می‌گذارید. در غیر این صورت، در نهایت صمیمیت خود را با یکدیگر محدود می کنید.

آیا صداقت همیشه بهترین سیاست است؟

دلایل معتبری برای مخفی نگه داشتن رازهایتان در مقابل همسرتان وجود دارد. شما نباید از افشای لحظات شرم آور یا آزاردهنده گذشته خود دفاع کنید. ممکن است راز مربوط به شخص دیگری باشد که خواسته است داستانش گفته نشود.

زوج های زیادی هستند که مدت هاست ازدواج کرده اند و اسرار شخصی دارند که با همسرشان در میان نمی گذارند. حفظ فضا و حریم خصوصی برای بسیاری از افراد مهم است.

چگونه تصمیم بگیریم که چه زمانی راز را به اشتراک بگذاریم

اگر رازی دارید که فکر می‌کنید باید آن را به اشتراک بگذارید(اما در مورد آن مطمئن نیستید)، وقتی راز را پنهان می‌کنید به واکنش‌های فیزیکی خود نگاه کنید. اگر فشار خون شما افزایش می‌یابد، یا متوجه شدید که سریع‌تر پلک می‌زنید، یا تنفس‌تان سنگین‌تر است، یا بیشتر عرق می‌کنید، اینها می‌توانند سرنخ‌هایی باشند که باید آن راز خاص را به اشتراک بگذارید.

اگر راز خود را حفظ می کنید زیرا نمی خواهید با مسئولیت آن روبرو شوید، این می تواند مشکلاتی را در ازدواج شما ایجاد کند. پنهان کردن حقایق یا اطلاعاتی که همسرتان باید در تصمیم گیری بداند، می تواند بسیار گران تمام شود.

رازهایی که می توانند به ازدواج شما آسیب بزنند

 • رابطه داشتن
 • مشکلات شغلی
 • مخفی نگه داشتن اعتیاد یا عادات مصرف مواد
 • مشکلات حقوقی
 • پول قرض دادن
 • دروغ گفتن در مورد نحوه خرج کردن پول
 • عدم پرداخت قبوض
 • فاش نکردن یک بیماری
 • دیدن خانواده و دوستان مخفیانه

زمان بد برای به اشتراک گذاشتن یک راز

اگر می‌خواهید رازی دشوار را با همسرتان در میان بگذارید، توجه داشته باشید که زمان‌های زیر زمان مناسبی برای گفتگوهای مهم نیست:

 • موقع خواب
 • در دوره هایی که مشاجره داشته اید
 • زمانی که هر یک از شما در یک موقعیت استرس زا قرار دارید
 • وقتی یکی از شما خسته یا بیمار است
 • وقتی شما یا همسرتان عصبانی هستید
 • زمانی که همسرتان در حال حاضر با خبرهای بد روبرو شده است

به ملاقات مشاور بروید

صداقت و اعتماد برای موفقیت یک ازدواج حیاتی است. این یک خط باریک است بین این که چه رازهایی قابل قبول هستند و کدام یک فرد را آزار می دهد و به ازدواج آسیب می زند.

شریکی که متوجه می‌شود مستقیماً به او دروغ گفته‌اند، نیمه حقیقت به او گفته شده یا اطلاعات مهمی به او گفته نشده است، می‌تواند احساس بسیار زیادی از خیانت کند.

پذیرش این خیانت ها ممکن است سخت باشد و شریک زندگی شما ممکن است دیگر هرگز احساس اعتماد کامل نداشته باشد. اگر این وضعیت در مورد شما صدق می کند، هر چه زودتر با آن روبرو شوید، بهتر است.

اگر احساس فاصله و سردی در ازدواج خود کرده اید و فکر می کنید ممکن است نتیجه مخفی نگه داشتن یک راز باشد، وقت آن رسیده است که با یک درمانگر حرفه ای مشورت کنید.

مواردی را که باید مانند یک راز نزد خودتان نگه دارید

همیشه به ما گفته اند که باید با همسرمان صادق باشیم، اما این صداقت بدین معنی نیست که هر حقیقتی را به زبان بیاوریم. گاهی بیان یک حقیقت نه تنها فایده‌ای ندارد، بلکه به ضرر رابطه تان نیز تمام می‌شود؛ بنابراین اگر می‌خواهید که رابطه‌ای بلند مدت و سالم با همسرتان داشته باشید، مواردی را که در ادامه برایتان آورده ایم، مانند یک راز نزد خودتان نگه دارید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برترین ها، این رازها را از همسرتان پنهان کنید«تابناک با تو»؛ همیشه به ما گفته اند که باید با همسرمان صادق باشیم اما این صداقت بدین معنی نیست که هر حقیقتی را به زبان بیاوریم. گاهی بیان یک حقیقت نه تنها فایده ای ندارد، بلکه به ضرر رابطه تان نیز تمام می شود. بنابراین اگر می خواهید که رابطه ای بلند مدت و سالم با همسرتان داشته باشید، مواردی را که در ادامه برایتان آورده ایم، مانند یک راز نزد خودتان نگه دارید.

از خانواده او خوش تان نمی آید

شما مجبورید که با خانواده همسرتان در ارتباط باشید، بنابراین حتی اگر به آنها علاقه ندارید، بهتر است که این موضوع را به رویتان نیاورید. اگر دوست دارید که احترام میان شما و همسرتان از بین نرود، سعی کنید که نکات مثبت خانواده همسرتان را ببینید تا رابطه با آنها برایتان قابل تحمل باشد، در غیر صورت وارد بحثی با همسرتان خواهید شد که هیچ نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

خانواده شما از همسرتان راضی نیست

نیازی نیست که به همسرتان بگویید خانواده شما علاقه ای به او ندارند. این کار تنها موجب ناراحتی و نگرانی همسرتان شده و وضعیت را بدتر می کند. به جای آن سعی کنید به دنبال دلیل این رفتار خانواده تان باشید و فرصتی را ایجاد کنید تا این کدورت ها میان شان برطرف شود.

دیگر عاشق دلخسته او نیستید

اکثر زوج ها پس از مدتی احساس می کنند که دیگر آن شور و نشاط و عشق آتشین روزهای اول را نسبت به همسرشان ندارند. اختلاف نظرها در هر رابطه ای وجود دارد، طبیعی ست که شما هیجان روزهای اول را نداشته باشید اما این را هم بدانید که از بین رفتن این هیجان به معنی کم شدن علاقه شما نیست، بلکه تنها فرم رابطه تان تغییر کرده است. بنابراین بهتر است که این موضوع را به روی همسرتان نیاورید زیرا ممکن است که تنها توهمی بیش نباشد.

دست و پا چلفتی هستید

اگر هنگام درست کردن غذا هزار بار اشتباه کردید یا آنقدر حواس پرت هستید که یادتان می رود کدام کار را چه زمانی انجام دهید و... بهتر است که این سوتی ها را برای خودتان نگه دارید. تنها در مواقعی که اتفاق خنده داری برایتان رخ داد، آن را برای همسرتان تعریف کنید، در غیر این صورت لازم نیست که خودتان را در مقابل همسرتان فردی دست و پا چلفتی و حواس پرت جلوه دهید. این کار تنها اعتماد به نفس شما را پایی می آورد.

از دوست او خوش تان می آید

طبیعی ست که ما به سمت زیبایی جذب شویم. گاهی ما از یک بازیگر یا خواننده خوشمان می آید و گاهی یک فرد عادی نظر ما را به خود جلب می کند. اما باید حواس تان باشد زیرا اگر آن فرد عادی دوست همسرتان است، بهتر است که از بیان کردن آن امتناع کنید زیرا حسادت همسرتان را بر می انگیزید.

رازی که دوست تان به شما می گوید

مطمئنا دوستان تان رازهایشان را با شما در میان می گذارند، حتی اگر شما همه چیزتان را به همسرتان می گویید، بهتر است که دور این یک مورد را خط بکشید. زیرا ممکن است که همسرتان ناخواسته آن را لو دهد یا این که یک روزی از آن راز بر علیه دوست تان استفاده کند، از این رو اگر می خواهید که اعتماد دوست تان را نسبت به خودتان از بین نبرید، راز نگه دار خوبی باشید.

همسرتان زیادی حساس است

ممکن است همسر شما از چیزی ناراحت شود که از نظر شما اهمیت چندانی ندارد، در این شرایط نباید به او بگویید که آدم حساسی هستی زیرا این حرف جز حس تحقیر و شرمندگی برای او چیزی به همراه نخواهد داشت. به جای آن از او بخواهید که در مورد علت ناراحتی اش با شما گفتگو کند.

رابطه ای که با آدم های قبلی تان داشته اید

احتمالا قبل از همسرتان آدم های زیادی در زندگی تان بوده اند اما بهتر است که خاطراتی که با آنها داشته اید را نزد خودتان نگه دارید در غیر این صورت حسادت همسرتان را بر می انگیزید. اگر همسر شما در رابطه با شما احساس امنیت دارد، با بیان جزییات بی اهمیتی از گذشته، او را حساس نکنید.

یک بار خیانت کرده اید

خیانت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، حتی اگر شما یک بار این اشتباه را در روابط قبلی تان مرتکب شده اید، بدین معنی نیست که آدم خیانتکاری هستید. پس بهتر است که این موضوع را مانند رازی برای خودتان نگه دارید، در غیر این صورت شک را به دل همسرتان راه می اندازید. اگر می خواهید که نگاه همسرتان به شما تغییر نکند، از بیان اشتباهاتی که در روابط عاطفی قبلی تان کرده اید، خودداری کنید.

از هدیه او خوش تان نیامده است

طبیعی ست که ما گاهی از هدایایی که دریافت کرده ایم، خوشمان نیاید اما اگر این هدیه از طرف شریک زندگی مان باشد، شرایط کمی فرق می کند. اگر شما در این شرایط به روی خودتان بیاورید که از هدیه او خوشحال نشده اید، آیا شرایط تغییری می کند؟ بهترین راه حل این است که با روی خوش از او تشکر و از هدیه ای که گرفته اید استفاده کنید.

او در کارش حرفه ای نیست

اگر شریک زندگی تان فکر می کند که در یک حرفه ای، مانند خوانندگی یا نویسندگی، خوب است اما شما نظری خلاف او دارید، بهتر است که توی ذوق اش نزنید و او را به ادامه کارش تشویق و تحسین کنید. روانشناسان ثابت کرده اند که صداقت همیشه کارساز نیست. گاهی ما برای جلوگیری از صدمه زدن به عزیزان مان باید حقیقت را پنهان کنیم. بنابراین حتی اگر شما از عملکرد او در زمینه ای راضی نیستید، بهتر است که به روی خودتان نیاورید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha