سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
کد خبر: 289844

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با تدوین محتوای برنامه آموزشی، بیماران مبتلا به دیابت پرستاران مخصوص خواهند داشت که نحوه کنترل این بیماری را آموزش می‌دهند.

«دیابتی‌ها» پرستار ویژه خواهند داشت

سلامت نیوز:استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با تدوین محتوای برنامه آموزشی، بیماران مبتلا به دیابت پرستاران مخصوص خواهند داشت که نحوه کنترل این بیماری را آموزش می‌دهند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، علیرضا استقامتی،استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در حاشیه نشست آموزش پرستاران مخصوص بیماران دیابت، اظهار داشت: با تدوین محتوای برنامه آموزشی، بیماران مبتلا به دیابت پرستاران مخصوص خواهند داشت که نحوه کنترل این بیماری را آموزش می‌دهند.


 وی اضافه کرد: این بیماری خطرناک بسیار شایع بوده و رو به افزایش است؛براین اساس لازم است آگاهی‌های مورد نیاز به عموم مردم در زمینه پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت نوع دو داده شود و مبتلایان به این بیماری آموزش‌های لازم را برای کنترل دیابت کسب کنند.


استقامتی ادامه داد: در حال حاضر در دنیا ۴۶۳ میلیون نفر مبتلا به دیابت هستند که در آینده به ۷۰۰ میلیون نفر افزایش می‌یابد.


استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران هشدار داد: اکنون پنج‌میلیون نفر مبتلا به دیابت در کشور داریم که به ۹ میلیون نفر در آینده افزایش می‌یابد.
این متخصص غدد تاکید کرد: دیابت تمام اعضای بدن فرد مبتلا را می‌کند و هزینه‌های درمان برای خانواده و جامعه چند برابر می‌شود. لازم است آموزش‌های اساسی درباره این بیماری در جامعه افزایش یابد تا کیفیت زندگی را ارتقا دهد.


استقامتی درباره اینکه داروهای گیاهی هیچ تاثیری در درمان دیابت دارند، گفت: مکمل ها، ویتامین، آنتی‌اکسیدان‌ها و داروهای گیاهی هیچ تاثیری در درمان دیابت ندارند و باید شیوه زندگی مردم تغییر یابد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =