یافته های تحقیقاتی نشان می دهد؛

ویتامین D روند بهبود شکستگی لگن در سالمندان را تسریع می بخشد

۱۳۹۹/۰۱/۱۹ - ۱۲:۲۷ - کد خبر: 291603
ویتامین D روند بهبود شکستگی لگن در سالمندان را تسریع می بخشد

سلامت نیوز:طبق نتایج یک مطالعه جدید، بعد از شکستگی لگن، در سالمندانی که دارای میزان کافی ویتامین D هستند احتمال راه رفتن بیشتر و بهتر است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، مطالعه محققان دانشگاه راتجرز نیوجرزی نشان می‌دهد میزان پایین ویتامین D می‌تواند پیاده روی را محدود کند.


در این مطالعه، حدود ۳۰۰ بیمار در معرض ترمیم بعد از شکستگی لگن بعد از جراحی از لحاظ میزان تحرک و ویتامین D مورد ارزیابی قرار گرفتند. نتایج نشان داد افراد دارای میزان بالاتر ویتامین D، سرعت راه رفتن شأن در مدت ۳۰ روز بعد از جراحی بیشتر بود.


وضعیت بد تغذیه با میزان کمتر تحرک مرتبط است.
«سو شاپسس» عضو تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: توصیه ما این است که سالمندان به منظور پیشگیری از کمبود ویتامین D، روزانه ۸۰۰ واحد بین المللی ویتامین D مصرف کنند.


ویتامین D برای سلامت استخوان‌ها مفید است. این ویتامین در محصولات لبنی، آبمیوه‌ها و غلات غنی شده، سبزیجات پهن برگ با رنگ تیره و ماهی‌های چرب وجود دارد. قرص این ویتامین به شکل مکمل هم وجود دارد. همچنین بدن با قرارگیری در معرض نور خورشید، ویتامین D تولید می‌کند.


شکستگی لگن از جدی ترین آسیب‌های ناشی از زمین خوردن است و روند بهبودی آن بسیار دشوار است. بسیاری از افراد بعد از بروز چنین آسیبی قادر به زندگی به شکل مستقل نخواهند بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.00398s, 19q