ظهور زباله گردهای جدید در فصل کرونا

۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۰:۳۲ - کد خبر: 292519
ظهور زباله گردهای جدید در فصل کرونا

سلامت نیوز:سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از فعالیت زباله گردهای جدید در پی افزایش حجم زباله‌ها و توقف فعالیت پیمانکاران شهرداری برای تفکیک زباله از مخازن خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آفتاب یزد، سید مالک حسینی گفت: زباله گردی ممنوع است و باید توسط نیروی انتظامی‌با این پدیده برخورد شود، این روزها با توجه به اینکه پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری در امر تفکیک زباله فعال نیستند، می‌بینیم که همچنان زباله گردها فعال هستند.

ما این روزها با زباله گردان جدیدی مواجه هستیم که نوع رفتار و فعالیتشان نشان می‌دهد که به تازگی وارد چرخه زباله گردی شدند و به نظر می‌رسد افزایش زباله‌های پایتخت و عدم حضور پیمانکاران برای تفکیک از مخازن سبب شده که زباله گردانهای جدید پا به عرصه فعالیت بگذارند.

آنچه در حوزه اختیارات و مسئولیت‌های شهرداری تهران بوده اعلام رسمی‌ممنوعیت تفکیک زباله از مخازن است که همین تصمیم در راستای حفاظت از امنیت بهداشتی عموم شهروندان، زیانی بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان برای شهرداری در پی داشته است.

وی با بیان اینکه متولی جمع آوری و ساماندهی زباله گردها شهرداری نیست، گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور شهرداری تهران با همکاری سازمان‌های مردم نهاد اقدام به توزیع اقلام بهداشتی و غربالگری در گودهای زباله گردی در اطراف تهران کرد که این خدمات ادامه دارد؛ اما در مورد زباله گردهای جدید که مشخص نیست در چه مکان و گاراژی فعالیت می‌کنند نگرانی‌هایی داریم که اعلام می‌کنم اگر سازمان مردم نهادی بخواهد به این زباله گردهای جدید اقلام بهداشتی بدهد، شهرداری تهران نیز آماده است تا به آنها کمک کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.36158s, 18q