دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹
کد خبر: 292651

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره شرایط روزه گرفتن بهبودیافتگان کرونایی توضیحاتی را ارائه کرد.

بهبودیافتگان کرونایی در چه صورتی می‌توانند روزه بگیرند؟

سلامت نیوز:مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره شرایط روزه گرفتن بهبودیافتگان کرونایی توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پیام طبرسی مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: در گذشته ویروس هایی مشابه کرونا وجود داشتند که کشندگی آن ها نسبت به کووید ۱۹ بیشتر بود. سارس نوعی ویروس با قدرت کشندگی بالا بود که با گذشت زمان خود به خود محو شد. پس این احتمال وجود دارد که ویروس کرونا هم مانند سارس با گذشت زمان خود به خود محو شود.


طبرسی بیان کرد: ویروس دیگری به نام مرس هم وجود داشت که از طریق شتر در کشور عربستان شیوع پیدا کرده بود و به حالت تک گیری تبدیل شد. در علم پزشکی باید بدترین فرضیه را در نظر بگیریم تا غافل گیر نشویم. ویروس کرونا با اطلاعات ابتدایی تصور می‌شد خفیف باشد در حالی که این طور نبود و اکنون ۱۰ برابر کشنده‌تر از آنفلوانزا  است.


او گفت: فاصله گذاری اجتماعی باید همچنان ادامه داشته باشد؛ زیرا در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی افراد بیشتر به کرونا مبتلا می‌شوند؛ بنابراین اگر بخواهیم به زندگی عادی خود ادامه دهیم باید فاصله گذاری اجتماعی را  رعایت کنیم. حتی ممکن است تا سال ۲۰۲۲ همچنان نیاز باشد این فاصله گذاری را باید رعایت کنیم.


متخصص بیماری های عفونی تصریح کرد: بیمارانی که مبتلا به کووید ۱۹ هستند، پس از بهبودی دیگر دارو مصرف نخواهند کرد.  اما نکته‌ای که برای این نوع بیماری بسیار مهم محسوب می‌شود، دوران نقاهت سخت آن است که بسیار طولانی خواهد بود؛ زیرا  این بیماری ضعف و بی حالی شدید برای فرد ایجاد می کند. بهتر است افراد بهبودیافته از بیماری کرونا در صورت احساس ضعف و بی حالی روزه نگیرند.


او تاکید کرد: توصیه ما به افراد بهبود یافته‌ای که روزه می‌گیرند، این است که تا می‌توانند در منزل بمانند و از فعالیت‌های سنگین جسمانی خودداری کنند؛ زیرا ضعف بدنی ممکن است موجب تشدید دوباره بیماری در فرد شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha