شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
کد خبر: 293283

رولبیا و بامیه از خوراکی های پرطرفدار در ماه رمضان هستند، اما اگر کالری موجود در هر زولبیا و بامیه را بدانید به سمت خرید این خوراکی ها نروید.

کالری و ارزش غذایی زولبیا و بامیه چقدر است؟

سلامت نیوز: رولبیا و بامیه از خوراکی های پرطرفدار در ماه رمضان هستند، اما اگر کالری موجود در هر زولبیا و بامیه را بدانید به سمت خرید این خوراکی ها نروید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان، زولبیا و بامیه علاوه بر این‌که قند و چربی بالایی دارد، به دلیل حرارت زیادی که می‌بیند،  از ارزش غذایی چندانی برخوردار نیست. هر بامیه 80 کالری و 100 گرم زولبیا 450 کالری دارد . از طرفی جذب قند زولبیا و بامیه به علت داشتن چربی زیاد 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد.

هر دانه بامیه به طور متوسط حدود ۸۰ کالری دارد که برای سوزاندن آن می‌توان فعالیت‌های زیر را انجام داد:

پیاده روزی ۲۶ دقیقه

دویدن آهسته ۱۰ دقیقه

شنا ۷ دقیقه

دوچرخه سواری ۱۷ دقیقه

۱۰۰ گرم زولبیا ۴۵۰ کالری دارد که این کالری، معادل کالری مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های زیر است:

پیاده‌روی ۱۲۶ دقیقه

شنا ۳۸ دقیقه

دوچرخه سواری ۶۹ دقیقه

دویدن آهسته ۵۲ دقیقه

چند توصیه

از قنادی‌های معتبر که تحت نظارت وزارت بهداشت فعالیت می‌کنند ،خرید کنید. از خرید زولبیا و بامیه سوخته یا خمیرگونه اجتناب کنید. از خرید زولبیا و بامیه که در قنادی به صورت رو باز نگهداری می‌شود و در معرض آلاینده‌ها قرار دارد، اجتناب کنید.

قند و چربی بالای زولبیا و بامیه باعث تشنگی می‌شود؛ بنابراین از مصرف آن در وعده سحر اجتناب کنید. زولبیا و بامیه باید در مکان خشک و خنک مانند یخچال نگهداری شود.

افراد دیابتی باید از مصرف این شیرینی اجتناب کنند. کشمش، خرما و توت دارای قند طبیعی هستند و بهتر است افراد روزه‌دار قند مورد نیاز بدنشان را از طریق این مواد غذایی تامین کنند.

از نگهداری زولبیا و بامیه برای مدت طولانی در منزل خودداری کنید. زولبیا و بامیه را در معرض نور خورشید قرار ندهید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha