سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
کد خبر: 294797

کرونا که آمد ضدعفونی یک عادت روزمره شد؛ برخی کم‌تر عادت کردند و برخی وسواسی شدند! ولی اگر قرار باشد مدتی طولانی با کرونا زندگی کنیم باید برای ضدعفونی هم حد و حدودی قائل شویم؛ ضدعفونیِ زیاد بیماری‌زاست!

ضدعفونی علیه کرونا؛ سلامت بیش‌تر یا بیماری؟

سلامت نیوز:کرونا که آمد ضدعفونی یک عادت روزمره شد؛ برخی کم‌تر عادت کردند و برخی وسواسی شدند! ولی اگر قرار باشد مدتی طولانی با کرونا زندگی کنیم باید برای ضدعفونی هم حد و حدودی قائل شویم؛ ضدعفونیِ زیاد بیماری‌زاست!


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ، ضدعفونی در برابر کرونا اصولی دارد؛ باید بر اساس دستورالعمل‌ها باشد، مرتب و دائمی باشد و البته به مقدار مناسب و نه زیاد و نه کم از مواد ضدعفونی و شوینده استفاده شود. حتماً شنیده‌اید که برخی افراد از اینکه پوست دستشان از زیادی شست‌وشو، ملتهب یا زخم شده گلایه دارند یا از اینکه هر روز در خانه با بوی تند وایتکس یا مواد ضدعفونی مواجهند اظهار نارضایتی می‌کنند. اینها نشان می‌دهد برای ادامه ضدعفونی روزمره در زندگی‌مان مشکل داریم و شاید این وضعیت نتواند تداوم یابد. علاوه بر آن همین مشکلات می‌تواند بیماری‌زا هم باشند. در واقع چون معلوم نیست چه مدت مجبوریم با کرونا بجنگیم باید بتوانیم همچنان به ضدعفونی دست‌ها، بدن، لوازم شخصی، محیط کار و بخش‌های مختلف خانه ادامه دهیم. ضدعفونی قواعدی دارد که باید رعایت شود و البته بدترین اشتباهی که ممکن است، رخ دهد استفاده بیش‌ از اندازه و بدون ملاحظه از مواد ضدعفونی است. استفاده زیادی از مواد ضدعفونی دامی است که بسیاری افراد در آن می‌افتند و به سلامت خود و نزدیکانشان لطمه می‌زنند.

وایتکس برای کروناکُشی بسیار محبوب است اما استفاده زیاد و قرارگیری طولانی در معرض بخار آن می‌تواند عوارض ماندگاری شبیه آسم برای ریه‌ها ایجاد کند 


کلر، آمونیاک و باقی مضرها
ضررهای استفاده زیاد از مو