افسردگی یک اختلال روانی فراگیر در جهان می باشد که افراد زیادی را به خود درگیر کرده است. دلایل زیادی برای بروز بیماری افسردگی در افراد وجود دارد اما حالا قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیا درمان افسردگی شدید در خانه ممکن است یا نه؟ و بهترین راه درمان خانگی افسردگی چیست؟

راه های درمان افسردگی شدید در خانه

سلامت نیوز: افسردگی یک اختلال روانی فراگیر در جهان می باشد که افراد زیادی را به خود درگیر کرده است. دلایل زیادی برای بروز بیماری افسردگی در افراد وجود دارد اما حالا قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیا درمان افسردگی شدید در خانه ممکن است یا نه؟ و بهترین راه درمان خانگی افسردگی چیست؟


راه های درمان افسردگی شدید در خانه چیست؟به گزارش سلامت نیوز، انواع افسردگی بسیار زیاد می باشند و هر کدام روشی برای درمان دارند. به همین خاطر راه های غلبه بر افسردگی فرد به فرد متفاوت است و باید بهترین راهکار در نظر گرفته شود.

افسردگی های خفیف حتی می توانند توسط خود فرد، البته در صورتی که بداند تعریف افسردگی چیست و افسردگی خود را بپذیرد، درمان شوند.

خواندن مطالب معتبر و علمی روانشناسی یکی از ابتدایی ترین راه های پیشگیری و حتی درمان افسردگی در خانه می باشند.

این مطالب سطح اطلاعات علمی جامعه را بالا می برند و در نتیجه افراد می توانند افسردگی های ابتدایی را به خوبی درمان کنند.

اما مشکل اصلی از افسردگی های شدیدتر شروع می شود.

جایی که باید این اختلال به خوبی ریشه یابی شود تا به صورت قطعی و همیشگی درمان شود.

یادتان باشد افسردگی های شدید یک شبه ایجاد نمی شوند، در بیشتر موارد سال ها طول کشیده تا فردی علائم و نشانه های افسردگی های شدید را بروز داده است.

پس درمان خانگی افسردگی شدید هم زمان بر است و هم نیاز به صبر و پیگیری فرد مورد نظر دارد تا مشکل ریشه ای حل شود.


منظور از درمان افسردگی در خانه چیست؟

تا الان به ذهنتان رسیده است چرا قصد داریم افسردگی را در خانه درمان کنیم؟ دلایل زیادی برای این کار وجود دارد که به آنها می پردازیم.


1- فرد افسرده نمی تواند/نمیخواهد از خانه خارج شودمواردی وجود دارد که فرد درگیر افسردگی به دلایلی نمی تواند یا اصلا نمی خواهد برای غلبه بر افسردگی از خانه خارج شود. منظور چیست؟

افرادی که افسردگی شدید دارند معمولا رفتارهای خاصی از خود بروز می دهند. برای نمونه آنها نمی خواهند برای درمان به دفتر مشاور روانشناس مراجعه کنند.

علت این رفتار می تواند عدم اطمینان به مشاور، بی انگیزگی یا هر مورد دیگر باشد اما در هر صورت باید راهی برای درمان خانگی افسردگی شدید پیدا کرد.

یکی از راه های موجود استفاده از جلسات مشاوره غیر حضوری است. برای نمونه سایت ویکی روان یک سایت مشاوره روانشناسی اینترنتی است که کاربران می توانند به شکل تصویری و صوتی با مشاور خود صحبت کنند.

به دلیل تصویری بودن جلسات مشاوره (در صورت تمایل جلسات می توانند صوتی هم برگزار شوند) اثر بخشی در روند درمان افسردگی در خانه بسیار بالا می باشد.

این بهترین راهکار برای افرادی است که تمایل ندارند مستقیم به مشاور مراجعه کنند و می خواهند از مشاور آنلاین برای درمان افسردگی بهره ببرند.

با این روش فقط نیازبه یک کامپیوتر یا گوشی هوشمند دارید تا جلسات مشاوره آنلاین را از خانه برگزار کنید.


2- درمان خانگی افسردگی به دلیل عدم دسترسی به مشاور روانشناس

بله یکی دیگر از دلایلی که افراد تمایل دارند در منزل افسردگی خود را درمان کنند این است که یا به مشاور روانشناس دسترسی ندارند یا فرد مورد تائیدی را نمی شناسند.

افرادی هستند که برای رسیدن به دفاتر مشاور باید زمان زیادی را در ترافیک و مسیر رفت و آمد بمانند و این برای یک فرد با افسردگی شدید یک کابوس به تمام معنا است!

به همین خاطر این افراد تمایل زیادی به درمان افسردگی در خانه و محل زندگی خود دارند.


چند تکنیک برای درمان درمان افسردگی بدون دارو در منزل

بعد از پرداختن به این موضوع که چرا افراد تمایل زیادی به درمان خانگی افسردگی دارند حالا وقت آن است که بهترین روش های درمان افسردگی بدون دارو در خانه را بررسی کنیم.

قبل از شروع در نظر داشته باشید، درمان افسردگی روندی زمان بر است. یعنی همانطور که یک شبه افسرده نشدید، یک شبه هم نمی توان بر افسردگی غلبه کرد!

باید در انجام موارد زیر که از پایه ای ترین راه های درمان افسردگی در خانه هستند برای مدت زمان حداقل دو ماه استفاده کنید تا وضعیت روحی و جسمانی شما پایدارتر شود.

موضوع بعد اینکه برای درمان افسردگی های شدید حتما می بایست به مشاور روانشناس مراجعه کنید. بسته به انتخابتان می توانید از جلسات مشاوره روانشناسی آنلاین تصویری یا حضوری استفاده کنید اما حضور یک متخصص خبره در کنارتان ضروری و لازم می باشد.


1- برای غلبه بر افسردگی باید حال و هوای محیطتان را تغییر دهیدگاهی تغییرات کوچک تاثیرات بسیار بزرگی به همراه دارند.

محیط خانه یا محل کار را تغییر دهید. منظور تغییر در دکوراسیون و چیدمان اسباب و وسایل است.

اگر حوصله و انگیزه این کار را ندارید حتما از دوستتان کمک بگیرد اما یادتان باشد همین اقدام ساده تاثیر زیادی بر روند درمان افسردگی دارد.


2- عادت های جدید ایجاد کنید

کارهای جدید شروع کنید. چیزهایی که تا الان امتحان نکرده اید یا دوست دارید امتحان کنید.

برای مثال:

    ورزش جدید
    یادگیری زبان خارجی
    آشنایی با افراد جدید
    حرفه ای که به آن علاقه دارید

و خیلی کارهایی که دنیای روزمره شما را متحول می کند.

این کارها انگیزه جدیدی در شما ایجاد می کند و همین انگیزه و نشاط یکی از بهترین راه های درمان افسردگی در خانه و حتی محل کار می باشد.


3- برای غلبه بر افسردگی منظم ورزش کنید

ورزش کردن کار سختی نیست اگر در ذهنتان آن را بزرگ نکنید.

نیاز نیست در باشگاه ثبت نام کنید و ورزش های سنگینی که تا الان امتحان نکرده اید را شروع کنید.

هدف ما درمان افسردگی در خانه بدون دارو است، پس می توانید در منزل ورزش های کششی یا هوازی انجام دهید.

ورزش ها را طبق برنامه پیش ببرید و برای آن برنامه منظم داشته باشید. ورزش کردن یکی از بهترین راه های درمان خانگی افسردگی شدید است چون باعث ایجاد تعادل هورمونی در زن و مردمی شود که نتیجه آن بهبود حالتان است


4- هر روز به یک نفر کمک کنید

این فرد می تواند یکی از اعضای خانواده یا دوستی که در نزدیکی شماست باشد.

کمک کردن باعث می شود بفهمید انسان خوبی هستید و کارهای زیادی از دستتان بر می آید.

کمک کردنتان می تواند بسیار ساده و حتی کوچک باشد، مانند:

    جا به جایی جسمی سنگین
    ایده ذهنی دادن و همفکری کردن
    شستن ظرف ها
    انجام خرید ها

و هر کاری که باری را از دوش دیگری بر می دارد.

راهکارهای بالا تاثیر شگرفی در بهبود حال و هوای روزمره شما دارد.

برای درمان خانگی افسردگی شدید باید خودتان شروع کنید و به موازات از یک متخصص روانشناس هم کمک بگیرید.

یادتان باشد مشاوره روانشناسی بزرگترین سرمایه گذاری است که برای خودتان انجام می دهید، چون زندگی بهتری را تجربه خواهید کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha