آسم یک بیماری تنفسی شایع است که باعث تنگی و تورم راه های هوایی، تنگی نفس، سرفه و خس خس می شود.

خطرات COVID-19 برای افراد مبتلا به آسم و روش‌های مراقبت از این افراد

سلامت نیوز: آسم یک بیماری تنفسی شایع است که باعث تنگی و تورم راه های هوایی، تنگی نفس، سرفه و خس خس می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، عوامل خارجی مختلف یا محرکها می توانند باعث بروز آسم یا تشدید حملات آسم شوند که منجر به بدتر شدن علائم آن می شود. به عنوان مثال، برخی از محرکهای اصلی آسم شامل دود تنباکو، گرد و غبار و حیوانات خانگی است.

علاوه بر این، عفونت های ویروسی محرکی هستند که می تواند آسم فرد را تشدید کند.

اینجاست که COVID-19 وارد بازی می شود. از آنجا که این یک عفونت ویروسی است، این بیماری احتمال دارد که آسم را بدتر کند، که می تواند بسیار جدی باشد.

پزشکان هنوز نتایج مطمئنی در مورد بیماران مبتلا به آسم که به کروناویروس آلوده شده اند ندارند بنابراین هنوز مطمئن نیستند که آیا نتایج بدتر هستند یا خیر، اما نگرانی آنها این است که تشدید آسم در بیماری COVID-19 از پتانسیل بالاتری برخوردار است که می تواند به بیماری بحرانی منجر شود.

آسم در وهله اول فرد را مستعد ابتلا به انقباض ویروس نمی کند، اما خطر اصلی این است که کورونا ویروس می تواند. منجر به وخیم تر شدن علائم آسم مانند خس خس سینه، سرفه و مشکل در تنفس شود.

این امر به این دلیل است که COVID-19 و آسم بر ریه ها تأثیر می گذارند. داشتن آسم همزمان با COVID-19 احتمالاً باعث التهاب در ریه ها می شود که در وهله اول باعث حمله آسم می شود و در نتیجه بدتر می شود. با این حال، بسیاری از جزئیات خاص در مورد مکانیسم ایمنی درگیر با کروناویروس، با آسم یا بدون آسم، هنوز ناشناخته است.

یکی از خطرناک ترین سناریوها اینست که شخصی با هر دو بیماری آسم و کروناویروس نیاز به دستگاه تنفس داشته باشد. رفع نیازهای ریه ها بسیار دشوار است. این امکان وجود دارد که در صورت تشدید آسم، حتی تهویه کافی برای پشتیبانی از ریه ها کافی نباشد.

محققان مشخص کردند که افراد مبتلا به آسم غیر آلرژیک، ۴۸٪ بیشتر از افراد مبتلا به آسم آلرژیک مبتلا به COVID-19 می شوند. گفته می شود، افرادی که به آسم آلرژیک مبتلا هستند، در معرض خطر کمتری از ابتلا به یک بیماری شدید COVID-19 قرار دارند.

البته هر دو حمله آسم و COVID-19 هرکدام به خودی خود می توانند کشنده باشند. بنابراین، داشتن هر دو بیماری در یک زمان ممکن است منجر به عوارض سلامتی بیشتری شود. از نظر تئوریک، داشتن آسم و COVID-19 به طور همزمان می تواند به طور بالقوه منجر به بیماری های بسیار شدید تر، از جمله ذات الریه، بیماری حاد تنفسی یا حملات آسم شود.

با توجه به همه مطالب گفته شده عدم اطمینان عوامل موثر بر روی آسم و این ویروس نسبتاً جدید، محافظت از خود بسیار مهم است. قبل از هر چیز مهم است که آسم را تحت کنترل داشته باشید.

بیماران آسم باید به مصرف داروهای کنترل کننده خود مانند اسپری های استنشاقی روزانه به منظور کاهش التهاب ریه و کاهش خطر بدتر شدن آسم و حملات آسم بطور کلی ادامه دهند

مطمئن شوند که ازاسپری های استنشاقی خود به درستی استفاده می کنند. CDC همچنین توصیه می کند که بیماران آسمی حداقل باید ۳۰ روز دارو را به صورت دستی مصرف کنند.

در کنار این اقدامات احتیاطی خاص در مورد آسم، باید همان اقدامات احتیاطی را که از انقباض و گسترش کروناویروس جلوگیری می کند، انجام دهند.

    در مکان های عمومی ماسک صورت بپوشند که دهان و بینی را هم بپوشاند.
    دوری و فاصله از افرادی که ماسک نمی پوشند.
    مرتباً دستها را بشویند.
    فاصله اجتماعی را حفظ کنند

افرادی که مبتلا به آسم ضعیف کنترل شده یا شدیدتر هستند، در هنگام ابتلا به ویروس تنفسی، احتمال بروز علایم تشدید شده را تجربه می کنند. برخی از نمونه های این موارد عبارتند از: سرماخوردگی، ذات الریه، آنفولانزا و برونشیت

منبع: www.msn.com

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha