سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
کد خبر: 299092

هر روز اطلاعات جدیدی درباره چگونگی استفاده از ماسک مطرح می‌شود. این اطلاعات با توجه به شیوع کرونا بسیار مهم محسوب می‌شوند.

نکات مهم درباره چگونگی استفاده از ماسک

سلامت نیوز: هر روز اطلاعات جدیدی درباره چگونگی استفاده از ماسک مطرح می‌شود. این اطلاعات با توجه به شیوع کرونا بسیار مهم محسوب می‌شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از انتخاب، استفاده از ماسک حائز اهمیت بسزایی است و توجه به نکات مهم درباره استفاده از ماسک می‌تواند بسیار کاربردی باشد.


هنگامی که باید ماسک بپوشید

هر زمان که در ملاء عام و یا در اطراف هر کسی هستید که با شما زندگی نمی‌کند باید ماسک بزنید. فرقی نمی‌کند که داخل فضایی بسته باشید یا فضایی باز، در هر شرایطی باید از ماسک استفاده کنید.

 
ماسک باید این معیار‌ها را برآورده کند

ماسک باید روی بینی و دهان را بپوشاند و زیر چانه را هم پوشش دهد. این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است. این موضوع بسیار مهم است که ماسک اندازه صورت شما باشد.

 
اگر عینک می‌پوشید

اگر عینک می‌پوشید، توصیه می‌شود که ماسکی را پیدا کنید که بر روی بینی شما قرار بگیرد و یا یک بست ویژه برای محکم دن روی بینی داشته باشد تا از مه گرفتگی عینک جلوگیری کند.

 
دستورالعمل‌های مربوط به کودکان

ماسک‌ها باید توسط افراد دو ساله و بالاتر استفاده شوند. با این وجود، نباید کودکانی کوچکتر از دو سال نیز در مکان‌های مختلفی که خطرناک است تردد کنند. ماسک باید کاملا اندازه صورت کودک باشد. ماسک بزرگتر از صورت کودک عملا بی فایده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =