پاسخ وزارت بهداشت به حاشیه‌سازان آزمون دستیاری

۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۴:۰۸ - کد خبر: 299606
پاسخ وزارت بهداشت به حاشیه‌سازان آزمون دستیاری

سلامت نیوز:معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره فضاسازی‌های اخیر پیرامون آزمون گواهینامه دستیاران تخصصی بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش سلامت نیوز معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیانیه ای به حاشیه‌های اخیر با موضوع «ابطال آزمون گواهینامه و دستیاری سال ۹۸ از سوی دیوان عدالت اداری» واکنش نشان داده است.


متن بیانیه معاونت آموزشی وزارت بهداشت به شرح زیر است:
در روز‌های حساس کنونی که جمع زیادی از دستیاران محترم خود را برای حضور در امتحان گواهی نامه و دانشنامه آماده می‌کنند، پیامی در فضای مجازی پراکنده شده است که آرامش روانی ایشان را به هم می‌زند و صرفا برای حفظ آرامش این همکاران ساعی لازم است به موارد زیر توجه شود:


۱- در سال گذشته همانند دوره‌های قبل اعتراضاتی از سوی تعدادی دستیار به امتحان وارد شد که بعد از بررسی‌های گسترده، اعتراض ایشان وارد دانسته نشد. با توجه به قانع نشدن ایشان، اعتراض ایشان به دیوان عدالت اداری واصل و بررسی آغاز شد که هنوز مراحل دادرسی انجام نشده است؛ لذا رای صادره که در فضا‌های مجازی منتشر شده است، رای اولیه‌ای است که چند ماه قبل صادر شده و پس از ان وزارت مستندات قوی را به دیوان ارایه نموده که قطعا در رای تجدید نظر تاثیرگذار خواهدبود.


۲- مورد شکایت تعداد بسیار محدودی از دستیاران سال گذشته در یک رشته تخصصی بوده است و لذا ابطال کل امتحان نه توجیه قانونی دارد و نه امکان پذیر است؛ چراکه دانش آموختگان در سطح کشور به فعالیت حرفه‌ای مشغول هستند و برگزاری امتحان مجدد از همه ایشان به لحاظ این که اعتراضی به آزمون خود نداشته اند موضوعیتی نخواهد داشت.


۳- طرح موضوع در زمان حاضر و درست قبل از امتحان امسال، و منتشر کردن متنی که مربوط به ماه‌ها قبل است قطعا یک بازی رسانه‌ای است و اهداف خاصی را دنبال می‌کنید.
بر این اساس توصیه اکید معاونت آموزشی به دستیاران محترم، حفظ آرامش خاطر کامل و تمرکز بر آمادگی لازم برای شرکت در یک امتحان سالم و بی حاشیه است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.43654s, 18q