یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
کد خبر: 301128

در سیر کاهش وزن به‌دنبال جراحی‌های لاغری و رژیم غذایی، برخی مقالات علمی توصیه به توزین روزانه می‌کنند. انجام این کار، همراه با توجه، ایجاد انگیزه و مسوولیت‌پذیری بیشتر در رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش، باعث ثبات و کنترل کاهش وزن فرد می‌شود.

قواعد وزن‌کشی را بیاموزید

سلامت نیوز:در سیر کاهش وزن به‌دنبال جراحی‌های لاغری و رژیم غذایی، برخی مقالات علمی توصیه به توزین روزانه می‌کنند. انجام این کار، همراه با توجه، ایجاد انگیزه و مسوولیت‌پذیری بیشتر در رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش، باعث ثبات و کنترل کاهش وزن فرد می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم اما در افرادی که روحیه استرسی دارند و ممکن است با مشاهده کاهش نیافتن وزن دچار افسردگی و اضطراب شوند، توزین روزانه توصیه نمی‌شود و باید هفتگی این کار را انجام دهند.با این حال، وزن‌کشی روزانه قوانینی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم: فقط یک بار در روز، ترجیحا صبح‌ها در حالی که لباس سبکی به تن داشته باشید، خود را وزن کنید، زیرا در پایان روز به‌دلیل تجمع مایع میان‌بافتی وزن بیشتری خواهید داشت. از ترازوهای ساده و استاندارد استفاده کنید و وزن روزانه خود را روی نمودار ببرید تا متوجه تغییرات آن در طول زمان شوید.

 ترازو باید روی سطح صاف نظیر سنگ و سرامیک قرار داده شود و می‌توانید مثلا با دمبل سه کیلویی آن را تنظیم کنید. خانم‌ها در دوران قاعدگی به‌دلیل تغییرات هورمونی یا در بیماری‌های کلیوی و قلبی به‌دلیل احتباس آب ممکن است وزن بالاتری داشته باشند. فقط به عدد ترازو اکتفا نکنید. در سیر کاهش وزن ممکن است با از دست‌دادن چربی و جایگزینی عضله، وزن کم نشود ولی سایز پایین می‌آید، بنابراین حتما دور بازو، باسن و کمر را باید اندازه گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =