تکذیب خودکشی "دانش‌آموز دَیّری" به‌دلیل نداشتن تلفن همراه

۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۱۲ - کد خبر: 301201
تکذیب خودکشی "دانش‌آموز دَیّری" به‌دلیل نداشتن تلفن همراه

سلامت نیوز:آموزش و پرورش استان بوشهر، علت خودکشی یکی از دانش‌آموزان را به دلیل نداشتن موبایل و عدم حضور در آموزش مجازی تکذیب کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم؛ روز گذشته خبری در فضای مجازی منتشر شد که از خودکشی پسر دانش‌آموز 11 ساله به دلیل نداشتن گوشی همراه و محروم ماندن از آموزش مجازی خبر می‌داد.


در این خبر آمده بود: گفته می‌شود، این دانش آموز 11 ساله ساکن شهرستان دیّر در جنوب استان بوشهر که در خانواده‌ای بی‌بضاعت زندگی می‌کرد به دلیل نداشتن گوشی همراه و عدم امکان حضور در کلاس‌های آنلاین، خود را با طناب حلق آویز کرده است!


هم‌اکنون آموزش و پرورش استان بوشهر در واکنش به این خبر اعلام کرده است:‌ با توجه به تحقیق و بررسی‌های میدانی و جمع‌آوری مستندات مربوط اعلام می‌شود، نامبرده از روز بازگشایی مدارس در 15 شهریور ماه تا روز حادثه بنا به درخواست ولی دانش‌آموز با توجه به شرایط متأثر از کرونا در مدرسه حضور نداشته و کار آموزشی خود را از طریق شبکه شاد با تلفن همراهی که توسط شخص مدیر مدرسه در فروردین ماه 99 به او اهدا شده بود، تا آخرین ساعات روز حادثه در سامانه شاد به صورت فعال و در کلاس‌های درس مجازی آنلاین انجام می‌داده که تمامی مستندات، اعم از فایل‌های صوتی، تصویری و تکالیف و تمرینهای درسی دانش‌آموز در گروه درسی موجود است.


ضمناً این دانش‌آموز جز دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم برخوردار بوده که در سال‌های تحصیلی به‌صورت مکرر مورد حمایت مدرسه و انجمن اولیا و مربیان بوده است و خانواده او این موضوع را تأیید می‌کند.


برخی از مستندات برای تنویر و اطلاع افکار عمومی ارائه می‌شود:

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.05367s, 18q