آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۶۷ میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۸۳ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۵۴۱ هزار و ۷۵۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

بیش از ۶۷ میلیون بیمار کرونایی در جهان/ آمریکا ۱۵ میلیون مبتلا را رد کرد

سلامت نیوز:آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۶۷ میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۸۳ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۵۴۱ هزار و ۷۵۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۴۶ میلیون و ۵۸۴ هزار و ۲۲۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۵.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۲۸۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۶ و ۶.۶ میلیون مبتلا، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس از ۶۱ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته و همچنین پنجمین کشور جهان به لحاظ بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ است. به علاوه هم‌اکنون ایتالیا با بیش از ۶۰ هزار قربانی کرونا با اختلاف نزدیک از انگلیس در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۵۵ هزار و ایران نیز بیش از ۵۰ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشورها نیز اسپانیا با بیش از ۴۶ هزار و روسیه با بیش از ۴۳ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۱۵ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۵۲۹ مبتلا، ۲۸۸ هزار و ۹۰۶ قربانی

۲. هند: ۹ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۲۰۳ مبتلا، ۱۴۰ هزار و ۵۹۰ قربانی

۳. برزیل: شش میلیون و ۶۰۳ هزار و ۵۴۰ مبتلا، ۱۷۶ هزار و ۹۶۲ قربانی

۴. روسیه: دو میلیون و ۴۶۰ هزار و ۷۷۰ مبتلا، ۴۳ هزار و ۱۴۱ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۲۹۲ هزار و ۴۹۷ مبتلا، ۵۵ هزار و ۱۵۵ قربانی

۶.ایتالیا: یک میلیون و ۷۲۸ هزار و ۸۷۸ مبتلا، ۶۰ هزار و ۷۸ قربانی

۷. انگلیس: یک میلیون و ۷۲۳ هزار و ۲۴۲ مبتلا، ۶۱ هزار و ۲۴۵ قربانی

۸. اسپانیا: یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۱۴۵ مبتلا، ۴۶ هزار و ۲۵۲ قربانی

۹. آرژانتین: یک میلیون و ۴۶۳ هزار و ۱۱۰ مبتلا، ۳۹ هزار و ۷۷۰ قربانی

۱۰. کلمبیا: یک میلیون و ۳۷۱ هزار و ۱۰۳ مبتلا، ۳۷ هزار و ۸۰۸ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۴ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، ایتالیا، انگلیس، اسپانیا ، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha