رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در آذر ماه با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی در خصوص تشدید فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس دما، سازمان امداد و نجات در استان های مربوطه وضعیت آماده باش اعلام کرد، که منجر به امدادرسانی ۴۹۵ تیم امدادرسانی به بیش از سی هزار نفر از هموطنانمان شد.

امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۳۰هزار نفر آسیب‌دیده حوادث جوی از ابتدای آذرماه

سلامت نیوز:رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در آذر ماه با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی در خصوص تشدید فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس دما، سازمان امداد و نجات در استان های مربوطه وضعیت آماده باش اعلام کرد، که منجر به امدادرسانی ۴۹۵ تیم امدادرسانی به بیش از سی هزار نفر از هموطنانمان شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ، مهدی ولی‌پور با اشاره به عملیات امدادرسانی از اول تا ۲۱ آذرماه گفت: در این مدت، ۲۸ استان کشور (همه استان ها به جز خراسان رضوی، خراسان شمالی و البرز) متاثر از حوادث جوی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر،رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در آذر ماه با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی در خصوص تشدید فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس دما، سازمان امداد و نجات در استان های مربوطه وضعیت  آماده باش اعلام کرد، که منجر به امدادرسانی ۴۹۵ تیم امدادرسانی به بیش از سی هزار نفر از هموطنانمان شد.

وی ادامه داد: در این مدت به هم‌وطنان در ۲۸۹ شهر و روستا و مناطق عشایرنشین و ۵۳محور کوهستانی امدادرسانی شده و سی هزارو ۷۲۴ نفر از خدمات امدادی بهره‌مند شدند و ۹ نفر از عزیزان را در این حوادث از دست دادیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، درباره نجات و اسکان اضطراری هموطنان متاثر از حوادث جوی، تاکید کرد: در این مدت با تلاش ۴۹۵ تیم عملیاتی متشکل از ۲۰۶۲ امدادگر و نجاتگر هلال احمر، ۱۷۲۳ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شده و ۳۰۸ واحد مسکونی نیز از آب تخلیه شد.

ولی پور از رهاسازی خودروها از گل و لای و برف سخن گفت و ادامه داد: در مجموع ۳۹۳ خودرو از گل و لای و برف‌رها سازی شد و همچنین ۳۳ نفر به مناطق امن منتقل شدند.

ولی‌پور در پایان گفت: در آذر ماه سال جاری، ۳۷۲دستگاه چادر، ۸۵۵۸ تخته پتو، ۳۹۹۱ تخته موکت، شانزده هزارو ۵۵۱ کیلوگرم نایلون، ۶۱۰۴ کیلوگرم قندوشکر، ۲۵۹۸ بسته غذایی و پانزده هزار و ۲۰۳ بطری آب معدنی وبین آسیب دیدگان از حوادث جوی، توزیع شده و عملیات امدادرسانی در ۴ استان بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و فارس ادامه دارد.برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha