با مهدک هوشمندانه و همه جانبه از کودکان مراقبت کنیم

۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۲:۵۴ - کد خبر: 306074
با مهدک هوشمندانه و همه جانبه از کودکان مراقبت کنیم

سلامت نیوز: نام "مهدک" گرچه وجود یک مهد کوچک را در فضای مجازی به ذهن می آورد ولی ابتدای حروف "مراقبت‌های همه جانبه دوران کودکی" نیز هست. مهدک برای والدینی تدارک دیده‌ شده که در نظر دارند صاحب فرزندی شوند و یا اکنون منتظر بدنیا آمدن او هستند و یا این موجود نازنین را در آغوش دارند.

شما مادر یا پدر هر دو باید اهمیت تغذیه جسمی و روانی او را در این دوران بسیار حساس بدانید و در دانستن و بکار بردن توصیه ها مشارکت داشته باشید. شما مسئول مستقیم رشد و تکامل مناسب فرزند خود هستید و دانش شما از چگونگی رشد مغز در این دوران شما را به این باور می‌رساند که توانایی خلاقیت کودک شما، توانمندی ذهنی و جسمی او و آینده او در رفتارهای شما و نوع نگاهتان به زندگی او شکل می‌گیرد.

مراقبت برای رشد و تکامل کودکان خردسال (Early Childhood Development) فقط به آنچه در درون کودک می‌گذرد نمی‌پردازد. بلکه به آنچه کودک شما برای رشد و نمو خود به آن نیاز دارد توجه دارد. برای اینکه کودک بتواند بگونه‌ای سالم و طبیعی تکامل یافته و یاد بگیرد، تنها کافی نیست که نیاز‌های اولیه و اصلی برای نگهداری، تغذیه و سلامتی او تامین شوند، بلکه لازم است نیازهای او برای تاثیر متقابل، تقلید، عواطف، ایمنی و یادگیری در اثر کشف و جستجو نیز برآورده شود.

نصب و محیط کاربری :

کاربران سیستم عامل اندروید میتوانند به دو روش دریافت مستقیم و همچنین دانلود از طریق گوگل پلی اپلکیشن مهدک را به روی تلفن های هوشمند خود نصب نمایند،همچنین افرادی که از سیستم عامل iOS استفاده میکنند میتوانند با مراجعه مارکت سیب اپ نسبت به نصب برنامه مهدک اقدام کنند که دریافت این اپلیکیشن برای کاربران iOS با توجه به اینکه مارکت سیپ اپ خدمات خود را رایگان ارائه نمیکند با پرداخت هزینه همراه خواهد بود.

محدودیت دریافت برنامه از اپلکیشن کافه بازار برای کاربران اندروید به وضوح احساس میشود.این محدودیت ها و نواقص برای یک استارتاپ حوزه سلامت باعث جلوگیری از رشد کافی آن خواهد شد و در دسترس بودن آن در مارکت های مختلف باعث جذب کاربران بیشتری خواهد شد.

پس از نصب مهدک بر روی تلفن هوشمند خود ابتدا میبایست شماره تلفن همراه خود را وارد نموده و با پذیرش قوانین و شرایط مهدک به برنامه ورود کنید.

با دریافت پیامک اعتبار سنجی کاربر تایید هویت شده و در مرحله افزودن کودک قرار میگرد.

برای اینکه بتوانید رشد و تکامل کودک خود را بررسی کنید میبایست اطلاعاتی از قبیل دور سر در لحظه تولد،جنسیت،وزن در لحظه تولد ، قد در لحظه تولد و تاریخ تولد را وارد کنید،همچنین از شما میخواهد که نام فرزند را وارد کنید که به نظر بیشتر جنبه اطلاعات فرعی دارد.

با وارد شدن به فضای کاربری نام کودک ، سن دقیق با تفکیک سال/ ماه/ روز نمایش داده میشود.

شما با وارد کردن سنجش جدید میتوانید در تاریخ های مختلف شاخص هایی که در قبل بیان شد( وزن،قد،دور سر ) را مجدد ثبت نماید و سوابق این سنجش را در تاریخ های مختلف در اختیار داشته باشید.

اپلکیشن مهدک با پشتوانه علمی پزشکان تغذیه و سلامت راه اندازی شده و با والدین کودکان صحبت هایی دارد.

هوشمندانه مادری کنیم

مادری کردن وظیفه ی مقدس زوجی است که انسانی را آفریده اند و می خواهند به جهان تقدیم کنند. هوشمندانه والدی کردن یا مادری کردن، تلاش هنرمندانه ایست که والدین، هر دو به هم کمک می کنند که کودک به تمام توانمندی های بالقوه ی خود برسد. هوشمندانه والدی کردن یعنی هدیه ای که به شما داده شده توانمندی هایی دارد که تلاش شما، هر دو در کنار هم و با هماهنگی هم، آن را در وجود کودک بارور می کند.

پدری کردن و هماهنگی

در مهدک تلاش شده مطالب مهم، علمی و لازم را با زبان ساده از روز اول تولد، به صورت روزانه، تا پنج سالگی کودک، همزمان با رشد او در اختیارتان- پدر و مادر بگذاریم تا شما بتوانید به موقع و همزمان با نیاز سنی کودک مراقبت های مورد نیاز او را بشناسید و با هماهنگی، والدگری مطلوب را به کودکتان هدیه دهید.

مهدک یار ، رشد همه جانبه کودک

با ورود به قسمت مهدک یار میتوانید از مطالب مفید و با پشتوانه علمی ایجاد شده برای افزایش آگاهی خود استفاده کنید که خواندن این مطالب را به شما پیشنهاد میکنیم.همچنین میتوانید این مطالب را با دوستان خود به آسانی به اشتراک بگذارید و به قول خودمان شیر کنید !

ما می دانیم تغذیه انحصاری با شیر مادر در شش ماه اول و شروع غذای کمکی طبق برنامه مهدک و ادامه تغذیه با شیرمادر تا پایان دوسالگی، رشد جسمی و رشد عاطفی کودک شما را تامین می کند، ولی در طول زمان از بدو تولد هر روز" مهدک یار "یا "مراقبت های به موقع " رشد اجتماعی ، مهارت های تکاملی و توانمندی های ذهنی کودک شما را شکوفا می کند.

هر روز با مهدک یارهای جدید

شما هر روز مهدک یارهای آن روز را دریافت می کنیدکه مشخص است نخوانده اید. هر کدام برایتان آموزشی و پیامی دارد. روی نوشته بزنید و ادامه آن را بخوانید. برای اینکه مراقبتی نخوانده نماند، عبارت "خوانده نشده" روی پیامهایی که نخوانده اید باقی مانده است. روز بعد که به سراغ مهدک می روید، می توانید پیام های خوانده نشده را ببینید .این عبارت به شما کمک می کند که پیامی را ندیده نگیرید.

مراقبت های ضروری

در پایین صفحه واژه ی مراقبت های ضروری همان هاییست که مهم است و ما با ارسال آوای زنگ به شما یادآوری می کنیم که چه روزهایی، مراقبت هایی را باید انجام دهید.آن روز باید آن اقدام را برای کودک انجام گیرد.

در واقع نقطه متمایز کننده اپلکیشن مهدک با دیگر برنامه های ساخته شده در این حوزه ، همین بخش میباشد که با دقت و با در نظر گرفتن سن فرزند شما هر روز نکاتی را جهت مراقبت از فرزندتان به شما یادآوری میکند.

رشد مطلوب، آیینه ی سلامت کودک است

رشد وزنی کودک، نشانگر خوبی برای تغذیه و سلامت جسمی کودک است. شما در مهدک با ثبت وزن و قدی که پزشکان اندازه می گیرد و یا کم کم با آموزش هایی که خودتان قادر به انجام آن خواهید شد؛ می توانید منحنی رشد وزنی،قدی و تناسبی از وزن و قد را که شاخص توده بدنی نامیده می شود را در منحنی های کودک خود ببینید و از تغذیه مطلوب و رشد او مطمئن شوید.

البته برای دریافت نمودارهای رشد و همچنین شاخص توده بدنی میبایست حساب کاربری خود را ارتقاء دهید که این کار برای شما 20.000 تومان هزینه در پی دارد. البته این هزینه با توجه به خدمات ارائه شده در برنامه بسیار مناسب میباشد و واضح است که به قصد اهداف تجاری دریافت نمیشود و صرف هزینه های زیر ساخت و نگهداری آن میگردد.

دوقلو یا کودکان بیشتری دارید ؟

اگر کودکان زیر 5 سال بیشتری را مراقبت می کنید ، در مهدک این امکان وجود دارد که بتوانید با یک بار دانلود کردن اپلیکیشن، تا پنج کودک را ثبت نام کنید و برای هر کدام بر حسب سنشان مهدک یارهای متناسب با سن را دریافت کنید. همچنین می توانید برای هر کودک قد و وزن را ثبت کرده و منحنی و تحلیل رشد هر کدام را، روی صفحات جداگانه ببینید.

برای تست این محصول همین حالا اقدام به نصب آن کنید

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.38869s, 20q