مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت

کدام روغن های خوراکی بهتر است

۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۵۱ - کد خبر: 307632
کدام روغن های خوراکی بهتر است

سلامت نیوز:مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: افزایش کلسترول خون از مهم ترین عوامل ابتلا به برخی سرطان ها، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، زهرا عبداللهی، افزود: برای پیشگیری از افزایش کلسترول خون، توصیه می‌شود به جای روغن حیوانی و روغن نباتی جامد و نیمه جامد از روغن‌های مایع کلزا، زیتون و روغن آفتابگردان در حد اعتدال مصرف شود.


وی ادامه داد: روغن مایع به دلیل اینکه حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع فراوان و فاقد کلسترول است به روغن جامد و نیمه جامد ارجحیت دارد به شرط اینکه از مصرف بیش از حد روغن و غذاهای چرب با آموزش استفاده صحیح و کاربردی از انواع روغن و چربی‌ها پرهیز شود.


عبداللهی با تاکید بر اینکه روغن مخصوص سرخ کردن برای مصارف دیگر نظیر پخت و پز، سالاد و روی برنج مناسب نیست، گفت: اسیدهای چرب ضروری در روغن مخصوص سرخ کردن ناچیز است؛ در صورت در دسترس نبودن روغن مخصوص سرخ کردنی، روغن نیمه جامد مناسب‌تر از روغن‌های مایع جهت سرخ کردن است؛ زیرا حرارت دادن زیاد روغن‌ها باعث کدر شدن، قهوه‌ای شدن، دود کردن و سوختن آنها می‌گردد و تهدید کننده سلامت است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33156s, 19q