در نوروز امسال نیروی محترم انتظامی شهر تهران در طرحی اسبابکشی منازل بدون داشتن نامه از کلانتری ها را در جهت افزایش امنیت و کاهش سرقت از خانه های مسکونی در این ایام را ممنوع اعلام کرده که طرحی پیش گیرانه و هوشمندانه بوده.

استفاده از کانکس اتاقک نگهبانی برای افزایش امنیت در مجتمع های مسکونی

سلامت نیوز:در نوروز امسال نیروی محترم انتظامی شهر تهران در طرحی اسبابکشی منازل بدون داشتن نامه از کلانتری ها را در جهت افزایش امنیت و کاهش سرقت از خانه های مسکونی در این ایام را ممنوع اعلام کرده که طرحی پیش گیرانه و هوشمندانه بوده. همچنین استفاده از کانکس یا اتاقک نگهبانی در جلوی درب اصلی مجتمع های مسکونی جهت کنترل تردد افراد و خودرو ها از دیگر پیشنهاد هایی بوده که باعث افزایش امنیت و کاهش احتمال سرقت در این ایام که برخی خانه ها خالی و افراد خانواده در سفر های نوروزی بسر می برند میباشد اما قبل از اقدام به تهیه و نصب اتاقک نگهبانی کانکسی بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشیم تا در مراحل خرید و انتقال آن دچار مشکل نشویم.


اول اینکه ابعاد متناسب و صحیحی برای سازه خود انتخاب کنید که باعث ایجاد مشکل برای تردد خودرو ها و عابرین نگردد و برای قرار گیری سازه می بایست از پیش بستری آماده کنید. اگر قصد اجرای سازه را با آجر و سیمان دارید حتما از یک استاد کار باتجربه در این زمینه مشورت گرفته و اگر هم قصد تهیه اتاقک نگهبانی بصورت پیش ساخته را دارید نیز بسیاری از شرکت های فعال در زمینه ساخت و فروش کانکس مشاورانی داشته که در محل شما حاظر شده و اطلاعات لازم را به شما می دهند. چرا که همواره افراد متخصص نکاتی را که ممکن است از دید شما پنهان مانده باشد را دیده و پس از برسی جزئیات از خطا ها و اشتباهات احتمالی در آینده جلوگیری می کنند.

نکته بعدی محل قرارگیری و ابعاد پنجره های اتاقک نگهبانی بوده که می بایست طوری باشد که به اصطلاح نقطه کور برای نگهبان نداشته و بتواند تمامی محوطه داخل و خارج مجتمع را تحت نظارت خود قرار دهد. این مسئله از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که در بسیاری از موارد همین نقطه کور ها در اتاقک نگهبانی در بسیاری موارد مورد سو استفاده سارقان قرار گرفته و از همان برای ورود غیر مجاز خود استفاده می کنند. البته راهکاری جهت افزایش نظارت در مجتمع ها ، بخصوص مجتمع های بزرگ نیز وجود داشته که آن هم نصب دوربین مداربسته در نقاط خارج از دید نگهبان می باشد که کمک زیادی به افزایش امنیت کرده اما به تنهایی و بدون قرار گیری نیروی انسانی در پشت سیستم مانیتورینگ، این دوربین ها فقط به عنوان مدرک شاید در برخی موارد استفاده شوند اما نمی توانند بطور موثر فاکتوری پیش گیرانه به حساب آیند.


تاسیسات و تامین امکانات لازم جهت استقرار نگهبان نیز از دیگر مواردی بوده که می بایست قبل از اقدام به تهیه یا ساخت اتاقک نگهبانی مورد بررسی قرار گیرد. این امکانات شامل برق برای روشنایی چراغ های اتاقک  و همچنین راه اندازی کولر و سیستم مانیتورینگ بوده. همچنین برای فصل زمستان نیز می بایست برای گرمایش آن از قبل پیش بینی های لازم صورت گیرد تا در این ایام سرد نیز شخص نگهبان دچار مشکل نشود. از دیگر امکانات مورد نیاز، در دسترس بودن یک سرویس بهداشتی در نزدیکی سازه اگر اتاقک نگهبانی شما کوچک و فاقد سرویس بوده می باشد و اگر فضای کافی وجود دارد حتی می توان این سرویس را داخل سازه احداث نمود که در آن صورت نیز دسترسی به شبکه فاضلاب و آب شهری نیز مورد نیاز خواهد بود. در نهایت تاسیسات مورد نیاز یک خط تلفن برای ارتباط با ساکنین در صورت نیاز می باشد.


مسئله نهایی نیز فرم و طرح اتاقک نگهبانی است چرا که هر مجتمعی دارای ظاهر و رنگ مختص خود بوده که می بایست کیوسک و کانکسی که به عنوان سازه نگهبانی آن مجتمع مورد استفاده قرار می گیرد نیز با این رنگ و طرح آن هماهنگ باشد تا بیانگر عضویت وی در محل نصب شده باشد. خوشبختانه با پیشرفت های حاصل شده در میان تولید کنندگان سازه های نگهبانی امروزه تنوع بسیاری در طراحی کانکس وجود داشته و محدودیتی از نظر فرم و رنگ در تولید آنها وجود ندارد اما اگر در میان گزینه ها نیز آنچه مطلوب شماست را نیافتید می توانید بصورت اختصاصی طرحی را پیشنهاد و درخواست ساخت و تولید آن را به سازندگان آنها داده و گزینه مورد نظر خود را با همان ویژگی که مد نظر دارید تحویل بگیرید. البته این امر ممکن است باعث افزایش زمان ساخت و نصب سازه شما گردد که با توجه به مزایای آن ارزش کمی صبر کردن را خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha