درباره تمیز کردن شیشه عینک بیشتر بدانید

۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۰۴ - کد خبر: 309795
درباره تمیز کردن شیشه عینک بیشتر بدانید

سلامت نیوز: ابتدا عینک را خیس کنید. مراقب باشید دمای بالای آب می‌تواند به لنز آسیب بزند. روی هر لنز چند قطره مایع ظرف شویی بریزید.سپس به‌صورت دورانی هر لنز را کاملا به مایع آغشته کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،عینک را آب کشی کنید.برای این کار بهتر است عینک را با آب ولرم کاملا بشویید. باقی ماندن مایع ظرف شویی می‌تواند به عینک آسیب برساند. با دستمال مخصوص آن را خشک کنید.بعد از شستن و قبل از خشک شدن عینک باید آن را با دستمال مخصوص پاک کنید.درغیر این صورت لکه‌هایی روی فریم یا لنز باقی می‌ماند.

چه عینک‌هایی را نباید شست؟

فریم‌های چوبی و چرمی ممنوعیت شست‌وشو دارند. برخورد آب با این فریم‌ها ممکن است به آن ها آسیب بزند.استفاده از محلول تمیزکننده عینک یا دستمال میکروفیبر بهترین راه‌ تمیز کردن عینک‌های چوبی و چرمی ‌است.تحت هیچ شرایطی به غیر از استفاده از دستمال مخصوص عینک از پارچه دیگری برای تمیز کردن آن استفاده نکنید.

این کار باعث ایجاد خط و خش و از بین رفتن پوشش‌های آنتی‌رفلکس عدسی می‌شود.تنها از مایع ظرف شویی یا دست شویی برای تمیز کردن عینک استفاده کنید.صابون یا پودر رخت‌شویی باعث باقی ماندن لکه روی عدسی عینک بعد از شستن می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.40376s, 19q