ریزش مو بعد از ابتلا به کرونا

۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۰:۴۹ - کد خبر: 312256
ریزش مو بعد از ابتلا به کرونا

سلامت نیوز:بسیاری از افرادی که کرونا می‌گیرند، بعد از بهبود بیماری‌ و گذراندن دوران نقاهت همگی یک اتفاق مشترک را تجربه می‌کنند و آن ریزش مو است. آیا ریزش مو یکی از عوارض این اپیدمی است؟ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

TE چیست؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، TE وقتی اتفاق می افتد که یک عامل استرس زا باعث شود مقدار زیادی از مو رشد نکند و وارد مرحله استراحت (تلوژن) شود.در افراد مبتلا به TE(واکنش سیستم ایمنی به فرایند رشد موها )، ریزش مو به طور ناگهانی بروز می‌کند. موها معمولاً هنگام دوش گرفتن به صورت دسته‌ای می ریزد. بیشتر افرادی که دچار TE می شوند ، دو تا سه ماه پس از یک رویداد تحریک کننده ، ریزش مو قابل توجهی دارند که به طور معمول کمتر از نیمی از پوست سر را تحت تأثیر قرار می دهد و برای 6 تا 9 ماه ادامه دارد. بعد از این دوره ، بیشتر افراد می بینند که موهای از دست رفته دوباره رشد می‌کند.

استرس ناشی از بیماری

استرس عامل محرک بالقوه دیگری برای TE است. به یقین تجربه بیماری کرونا می‌تواند باعث فشار روحی و جسمی شود. در حقیقت ، TE هم به دلیل فشارهای قرنطینه سازی در برخی افراد مشاهده شده است.

تب بالا

افرادی که به کرونا مبتلا شده اند. معمولاً تب را به عنوان یکی از علایم این بیماری تجربه می‌کنند. بالا رفتن دمای بدن باعث تحریک سلول‌های مو و ریزش آن‌ها می‌شود. در طول مدت ابتلا به بیماری کرونا به‌خصوص در انواع شدید، دمای بدن بسیار بالا می‌رود. در نتیجه موها به ‌شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و می‌ریزد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.10079s, 19q