نکات مهم مراقبت از پوست در دوران پاندمی کرونا

۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۷ - کد خبر: 312397
نکات مهم مراقبت از پوست در دوران پاندمی کرونا

سلامت نیوز:متخصصان پوست به افرادی که در زمان پاندمی کووید ۱۹ زمان طولانی را در منزل سپری کرده و دورکار بوده‌اند، توصیه می‌کنند نکات لازم برای محافظت از پوست را به محض قرار گرفتن در محیط باز رعایت کنند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، بسیاری از افراد دور کار شده‌اند و تمام مدت در خانه و فضای بسته قرار دارند. از طرفی فعالیت‌های فیزیکی از جمله خرید، ورزش در فضای آزاد و سفر به دلیل کرونا محدود شده است. همین امر سبب می‌شود حساسیت پوست بیشتر شده و به محض ورود به فضای آزاد دچار آفتاب سوختگی شود. گرمای هوا نیز در این امر دخیل است و پوست را مستعد مشکلات جدی و حتی سرطان پوست می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری ساینس،بر اساس گزارش انجمن سرطان آمریکا، سرطان پوست شایع‌ترین سرطان در آمریکا محسوب می‌شود و مرگبارترین نوع سرطان که ملانوم نام دارد، سالانه جان بیش از ۱۰ هزار نفر را در آمریکا می‌گیرد. آمار در بقیه نقاط جهان با آب و هوای معتدل رو به گرم نیز به همین شکل است.

انواع دیگر سرطان پوست از جمله سرطان سلول سنگفرشی و سرطان سلول پایه‌ای نیز از سرطان‌های کشنده پوستی محسوب می‌شوند که تعداد قربانیان آنان کمتر از ملانوم است.


سرطان پوست ناشی از رشد غیر طبیعی سلول های پوست، بر اثر اشعه ماورای بنفش خورشید است. محققان کلینیک مایو در آمریکا معتقدند با چند راهکار ساده می‌توان از این عارضه پیشگیری کرد.

توصیه هایی جدی برای جلوگیری از سرطان پوست

-جلوگیری از برخورد اشعه خورشید با پوست در روزهای گرم و آفتابیساعت ۱۰ صبح تا چهار بعد از ظهر، اوج شدت اشعه خورشید، به ویژه در تابستان است. محققان توصیه می کنند افراد در این ساعات از روز تا حدامکان در معرض نور خورشید قرار نداشته باشند.

-استفاده از کرم ضد آفتاب با حداقل اس پی اف ۱۵منظور از اس پی اف، عامل محافظتی در مقابل نور آفتاب است. استفاده از کرم ضد آفتاب در تمام دوران سال و تجدید آن هر دو ساعت یک بار به کرات توصیه شده است.

-اجتناب از روش های مختلف برنزه شدنبرنزه شدن چه به صورت طبیعی و چه با استفاده از دستگاه های سولاریوم، مهمترین علت بروز سرطان پوست است.

-بررسی دوره‌ای پوستاین مرحله که توسط خود شخص صورت می‌گیرد، شامل بررسی خال‌ها و لکه های روی پوست است. در صورت افتادن خال یا بزرگ شدن آن، در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

-استفاده از کلاه، دستکش و عینک

-استفاده از لباس‌های آستین بلند در زمستان

-استفاده از کرم ضد آفتاب برای نوزادان، کودکان و مردان نیز الزامی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.06728s, 19q