دلایل کوتاهی قد کودکان و نوجوانان چیست؟

۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۴:۲۳ - کد خبر: 312567
دلایل کوتاهی قد کودکان و نوجوانان چیست؟

سلامت نیوز:رئیس اداره مراکز جمعی دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت درباره علل مشکلات تغذیه‌ای و کوتاهی قد کودکان و نوجوانان توضیح داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا عزتیان رئیس اداره مراکز جمعی دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت ا اشاره به آخربن وضعیت کشور در خصوص سو تغذیه اظهار کرد: این مشکل در بین زنان و دختران کشورمان شایع‌تر از مردان بوده و علت بروز این مشکل تغذیه به دلیل کاهش دریافت پروتئین و انواع ریز مغذی دربدن است.


او ادامه داد: براساس مطالعاتی که انجام شده است سو تغذیه صرفا به دلیل مصرف پایین مواد غذایی محسوب نمی شود و افراد چاق به نوعی دچار سو تغذیه هستند زیرا پروتئین و ریز مغذی به میزان کافی بدن شان دریافت نکرده است.


عزتیان با بیان اینکه سوءتغذیه در دوران کودکی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: سو تغذیه سبب کوتاهی قد کودکان در نوجوانی و سنین بالاتر خواهد شد، ارتباط مستقیمی با کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن کودکان شده و شانس ابتلا به بیماری های مختلف در بین آنها افزایش پیدا می کند.


او افزود: با مصرف کافی ریزمغذی، پروتئین و دریافت انرژی افراد دچار سوءتغذیه نمی شوند و سلامتی افراد با مصرف کالری مورد نیاز بدن ارتقا پیدا می کند.


عزتیان گفت: امروزه با زندگی شهر نشینی سو تغذیه در بین افراد به خصوص نوجوانان به دلیل مصرف تنقلات افزایش پیدا کرده است و همین موضوع آنها را دچار مشکلاتی جدی تر در آینده ای نزدیک خواهد کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.76535s, 19q