غلظت ذرات غبار در زاهدان به ۱۰ برابر حد مجاز رسید

۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۱:۴۴ - کد خبر: 313390
غلظت ذرات غبار در زاهدان به ۱۰ برابر حد مجاز رسید

سلامت نیوز: مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته به سبب نفوذ گردوغبار ناشی از بادهای ۱۲۰ روزه به زاهدان غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به حدود ۱۰ برابر حد مجاز رسید.

به گزارش سلامت نیوز، محسن حیدری در گفت‌وگو با ایرنا اظهارداشت: در ۲۴ ساعت گذشته بیشینه غلظت ذرات غبار با اندازه ۱۰ میکرون در هوای زاهدان به ۱۴۶۳ میکروگرم بر مترمکعب رسید که حدود ۱۰ برابر حالت مجاز است.

وی افزود: این گردوغبار گسترده شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زاهدان را نیز به ۲۵۰۰ متر کاهش داد و برای ساعاتی این شرایط در شهر پایدار ماند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هم‌اینک شرایط کیفی هوا در زاهدان به صورت موقت به حالت عادی بازگشته است، گفت: در شمال استان همچنان وزش بادهای ۱۲۰ روزه ادامه دارد.

وی افزود: صبح امروز سرعت وزش باد در زابل به ۹۷ کیلومتر بر ساعت رسید و گرد و غبار ناشی از آن شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۱۵۰۰ متر کاهش داد.

حیدری خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در ساعات آینده با تشکیل توده گردوغبار و نفوذ آن به عرض‌های پایین‌تر، شرایط کیفی هوا در زاهدان نیز از حالت سالم خارج شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.62323s, 19q