سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد؛

رعایت پروتکل ها به ۴۸ درصد نزول کرد/خبر خوش واکسیناسیون

۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۱:۳۳ - کد خبر: 314803
رعایت پروتکل ها به ۴۸ درصد نزول کرد/خبر خوش واکسیناسیون

سلامت نیوز:سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، به تشریح وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور پرداخت و در ارتباط با روند واکسیناسیون نیز توضیحاتی ارائه داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، علیرضا رئیسی، روز شنبه ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۰ در پایان جلسه ستاد ملی کرونا به ارائه گزارشی از موضوعات مورد بحث در جلسه امروز پرداخت.


وی در ابتدا به تشریح وضعیت بیماری کرونا در کشور پرداخت و گفت: در حال حاضر ۱۶۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۶۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.


رئیسی با عنوان این مطلب که ویروس دلتا خیلی از کشورهای دنیا را درگیر کرده است، افزود: این ویروس تقریباً همه استان ها را فرا گرفته و نوع ابتلا مشخص است که ویروس غالب، ویروس دلتا است.


وی ادامه داد: نکته قابل تامل و ناراحت کننده این است که میزان رعایت پروتکل ها به ۴۸ درصد رسیده و قطعاً منجر به افزایش بیماران خواهد شد.


رئیسی گفت: میزان پلمب ها و جرایم کم نیست اما به تنهایی گره گشا نیست و از مردم انتظار می رود به خاطر حفظ جان خودشان، بیشتر به رعایت پروتکل ها اهمیت بدهند.


وی در ارتباط با واکسیناسیون نیز افزود: تزریق روزانه واکسن از مرز ۲۵۰ هزار دوز عبور کرده و واکسن دوز اول و دوم برای افراد بالای ۶۰ سال وجود دارد و نگرانی از این بابت نداریم.


رئیسی با اعلام اینکه تا کنون ۱۱.۲ میلیون دوز واکسن در کشور توزیع شده است، گفت: این هفته هم ۶ میلیون واکسن جدید به دست ما خواهد رسید.


سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین از آغاز واکسیناسیون معلمان در مرداد ماه خبر داد و افزود: به زودی کار واکسیناسیون برای افراد ۵۰ سال به بالا نیز آغاز خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.30635s, 18q