چهارشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳
کد خبر: 316625

کارشناسان می‌گویند اگر صبح، هنگام بیدار شدن از خواب سفتی در عضلات بدن احساس می‌کنید، شرایطی طبیعی دارید.

خشکی صبحگاهی مفاصل نشانه چیست؟

سلامت نیوز:کارشناسان می‌گویند اگر صبح، هنگام بیدار شدن از خواب سفتی در عضلات بدن احساس می‌کنید، شرایطی طبیعی دارید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ، احساس نوعی سفتی در بدن و به نوعی انقباض هنگام صبح کاملا عادی است اما بسیاری از مردم در مورد دلیل این احساس آزاردهنده، بی اطلاع هستند.


به گزارش اسکای نیوز،براساس گزارش وب سایت "Stylist" ، احساس این سفتی در صبح محدود به افراد مسن نیست، این حالت ممکن است در همه افراد رخ دهد؛ حتی افرادی که مرتب ورزش می‌کنند.


روشاب ساولا متخصص فیریوتراپی، توضیح می دهد که احساس سفتی ممکن است در هر فردی ایجاد شود، زیرا او در تمام ساعات خواب در حالت بی حرکتی بوده و سپس ناگهان از خواب بیدارمی شود؛ این بدان معناست که بدن در این مدت نیاز به سازگاری در دوره گذار دارد.


او افزود: یون های حساس به اسید در انسان برای تحریک پاسخ، بدن را مطلع می‌کنند و باعث می شوند که جریان بدن را به سمت ناحیه خاصی افزایش دهد، این باعث می شود نشستن در یک موقعیت بلافاصله پس از بیدار شدن، ناراحت کننده باشد.

 

در همین راستا لوسی ساکارلوی فیزیوتراپ نیز معتقد است که این سفتی عمدتا ناشی از عدم حرکت بدن انسان در هنگام خواب است و همچنین ممکن است ناشی از افزایش سن یا تغییر مفاصل باشد.

کارشناسان می‌گویند بدن انسان حداکثر هر سی دقیقه یکبار به انجام حرکتی عادت می‌کند؛ این امر زمانی که ما در طول شب به خواب عمیقی فرو رفته ایم، اتفاق نمی افتد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha