در حالی روزانه حدود ۷۰۰ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست می‌دهند قرار است تست پی‌سی‌آر در مراکز دولتی رایگان انجام شود.

تست پی‌سی‌آر تحت پوشش کدام بیمه‌ است؟

سلامت نیوز:در حالی روزانه حدود ۷۰۰ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست می‌دهند قرار است تست پی‌سی‌آر در مراکز دولتی رایگان انجام شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، این روزها که ویروس کرونا افسار گسیخته جان مردم را می‌گیرد و خانواده‌ها را داغدار می‌کند و هر علائمی شبیه سرماخوردگی نشانی از درگیری فرد با ویروس کرونا دارد تنها موضوعی که بار استرس را در جامعه کم‌تر می‌کند جواب تست‌های منفی پی‌سی‌آر است.


با توجه به این‌که روزانه تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور افزایش می‌یابد پزشکان توصیه می‌کنند در صورت بروز هرگونه علائم ناشی از بیماری به متخصصان مراجعه کنند و تست تشخیص کرونا دهند تا در صورت مثبت بودن جواب رویه‌های درمانی را دنبال کنند.


هر فرد مبتلا باید دو مرتبه تست کرونا بدهد

اگر فردی به بیماری کرونا مبتلا شود باید دو مرتبه تست پی‌سی‌آر انجام دهد یکبار برای تشخیص ابتلا و یکبار هم برای تشخیص بهبودی تا بر اساس آن بتواند مثل گذشته در جامعه و محل کار فعالیت داشته باشد.


البته به دلیل هزینه‌های سنگین این تست و مشکلات اقتصادی و عدم پوشش بیمه‌ای، افراد حتی در صورت داشتن علائم هم شروع به خود درمانی‌کرده و برای انجام تست به پزشک مراجعه نمی‌کنند و مهمترین دلیل این رفتار مشکلات اقتصادی و تامین هزینه انجام تست کرونا است.


سال گذشته غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی گفته بود از ابتدای شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، چند اقدام مشخص را انجام دادیم اولین اقدام، این بود که هزینه بیماری کرونا تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفت و هزینه درمان افراد مبتلا به کرونا که تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان هستند، توسط شرکت‌های بیمه‌ای پرداخت می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =