اثربخشی واکسن های سینوفارم علیه سویه های کروناویروس

۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۰۱ - کد خبر: 317639
اثربخشی واکسن های سینوفارم علیه سویه های کروناویروس

سلامت نیوز:شرکت سینوفارم اعلام کرده است که واکسن های جدید تولیدی این شرکت در برابر سویه های مختلف کروناویروس از اثربخشی بالایی برخوردار است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، شرکت داروسازی سینوفارم اعلام کرد: واکسن های تازه توسعه یافته این شرکت که سویه های دلتا و بتا کروناویروس را مورد هدف قرار می دهد بسیار موثر هستند.


به گفته مقامات این شرکت، چهار نمونه از نسل دوم واکسن کووید-۱۹ به سه گروه تعلق دارد: ویروس غیر فعال، پروتئین نوترکیب و همچنین برپایه فناوری mRNA.
در میان آنها، واکسن پروتئین نوترکیب با طیف گسترده، آزمایشات بالینی فاز اول و دوم را تکمیل کرده است.


دو واکسن غیرفعال جدید نسخه های ارتقا یافته نیز دو واکسنی هستند که به ترتیب توسط موسسه محصولات بیولوژیکی پکن (BIBP) و موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان (WIBP) که از ابتدای سال جاری در بازار عرضه شده اند، توسعه یافته اند.


همچنین به گفته مقامات چین از آنجا که همه گیری کووید-۱۹ در این کشور کنترل شده و موارد زیادی از ابتلا در این کشور وجود ندارد، آزمایشات بالینی واکسن در سطح وسیع در کشورهای دیگر انجام می شود.


به گزارش شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان چین "سی جی تی ان"، همچنین مقامات چین تاکید کردند: واکسن های غیرفعال موجود و تهیه شده از سوی دو شرکت سینوفارم و سینوواک، هنوز در برابر سویه های دلتا و بتای کرونا موثر هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.02141s, 20q