افزایش غلظت «ذرات معلق» در هوای ‌پایتخت طی امروز

۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۵۶ - کد خبر: 318770
افزایش غلظت «ذرات معلق» در هوای ‌پایتخت طی امروز

سلامت نیوز:براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ‌پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۱۷ مهر ماه) در محدوده قابل قبول قرار داشته است اما حاکمیت جو ‌پایدار همراه با افزایش ترافیک باعث افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق ‌پرتردد می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز (۱۷ مهرماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و ناپایداری جوی طی ساعات گذشته است.

طی روز به‌تدریج پایداری جوی حاکم خواهد شد که تجمع آلاینده‌ها در مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت. کاهش تندی باد و تداوم این شرایط جوی همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت باعث افزایش غلظت ذرات معلق و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می‌شود.

باتوجه به عدم وزش باد مؤثر تا صبح روز فردا (۱۸ مهرماه) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و احتمال می‌رود کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. با این حال حاکمیت جو آرام طی روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

با عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۱۸ مهرماه) همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و درنتیجه برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای از مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۶ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.18502s, 19q