هنگام خواب، تلفن هوشمند را کجا بگذاریم ؟

۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۴۳ - کد خبر: 318961
هنگام خواب، تلفن هوشمند را کجا بگذاریم ؟

سلامت نیوز:تلفن هوشمند در هنگام خواب باید حداقل یک متر از سر دور باشد.هنگام ظهور تلفن‌های همراه، برخی از پزشکان نگرانی خود را درباره اشعه‌های ساطع شده از آن‌ها ابراز کردند، زیرا ممکن است این اشعه ها باعث سرطان شود. اما بعد‌ها این ترس‌ها تایید نشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، دستگاه‌های امروزی نباید چنین ترس‌هایی را ایجاد کند زیرا زیر نظر آزمایش های زیادی قرار می‌گیرد که تأیید می‌کند برای سلامت انسان خطرناک نیست. با این حال، تأثیر تلفن‌های هوشمند بر اندام‌ها و بافت‌های داخلی بدن به اندازه کافی مطالعه نشده است.

آنتون یاستربوف، مدیر آزمایشگاه «زیست محیطی فضای زندگی»می‌گوید: «به عنوان یک قاعده کلی - شما نباید نزدیک تلفن بخوابید و آن را زیر بالش یا روی تخت قرار ندهید و ترجیحاً آن را نزدیک سر نگذارید.»


هر چه از ایستگاه دورتر، فاصله بیشتر


وی تأکید می کند: «این فاصله باید در مناطق روستایی بیشتر باشد، زیرا انتشار تابش هنگام دور شدن از ایستگاه پایه افزایش می‌یابد. هنگامی که ایستگاه پایه بسیار دور است، به عنوان مثال در روستا‌ها، تلفن انرژی بیشتری مصرف می‌کند تا بتواند با ایستگاه تماس بگیرد که باعث افزایش تابش می‌شود بنابراین، هنگام خواب باید دور از بدن قرار گیرد.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.34342s, 19q