یافته های جدید پژوهشگران نشان می دهد:

درآمد کم زنان را افسرده می کند

۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۵ - کد خبر: 319039
درآمد کم زنان را افسرده می کند

سلامت نیوز: نتایج مطالعات پژوهشگران استرالیایی نشان می دهد که زنان با درآمد پایین به طور کلی بیشتر از مردان افسرده شده و این گروه از زنان به طور خاص، بیشتر از افسردگی قبل و بعد از زایمان رنج می برند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از news-medical.net، نتایج تجزیه و تحلیل داده های پروژه آزمایشی Queensland Family Cohort (QFC) ، که توسط پروفسور برندا گانون (Brenda Gannon) استاد دانشگاه کوئینزلند انجام شد، نشان می دهد زنان مبتلا به افسردگی به طور متوسط ۴۱۷ دلار در هفته کمتر از همتایان خود درآمد دارند.
در این مطالعات همچنین مشخص شد که افسردگی در زنان غیر سفید پوست ۲۳ درصد بیشتر است. در این مطالعه شرایط اقتصادی ۴۵۰ خانواده شرکت کننده مورد ارزیابی قرار گرفت.

پروفسور گانون در این رابطه گفت: ما به طور خاص، داده هایی که نشان دهنده نابرابری فرصت های اقتصادی بین مردم و تاثیر آن بر سلامت روانی و استفاده از منابع اجتماعی و مراقبت های بهداشتی است را مورد بررسی قرار دادیم. به گزارش سیناپرس، در این میان آنچه کمتر شناخته شده است، میزان ارتباط اجتماعی و اقتصادی با سلامت روانی زنان و استفاده مادران از خدمات بهداشتی قبل و بعد از تولد نوزادشان است.

علاوه بر تفاوت درآمد، بررسی ها نشان داد میزان افسردگی در زنانی که از خدمات بیمه های خصوصی استفاده می کنند، ۲۴ درصد کمتر از سایر زنان است.

این مطالعه با ارائه اطلاعات مربوط به گروه های آسیب پذیر، به دولت ها کمک می کند تا الزامات مراقبت های بهداشتی فوری و دراز مدت را برای مردم شناسایی کنند. در حال حاضر این تیم تحقیقاتی در حال توسعه مطالعه ای ۳۰ ساله روی ۱۲ هزار و ۵۰۰ خانواده در سراسر کوئینزلند هستند. به گزارش سیناپرس، در این مطالعات مواردی مانند تحصیل، اشتغال، وضعیت مسکن، سلامتی، شیردهی، سابقه بارداری و الگوهای خواب مورد بررسی قرار می گیرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.00383s, 19q