این محدودیت‌ها برای واکسن‌نزده‌ها اجرا می‌شود

۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۷ - کد خبر: 319541
این محدودیت‌ها برای واکسن‌نزده‌ها اجرا می‌شود

سلامت نیوز: براساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی از اول ابان، تمام دستگاه‌های اجرایی اعم از دولتی و غیردولتی موظف اند از حضور کارمندانی که حداقل یک دُز واکسن را دریافت نکرده اند، جلوگیری کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، ملاک مسئولان دستگاه‌ها برای تشخیص کارمندان واکسن زده کارت واکسن دستی و دیجیتال خواهد بود. در این بخشنامه آمده جریمه کارمندان واکسن گریز در صورت اصرار به نزدن واکسن به جز مواردی که به تجویز پزشک، دریافت واکسن؛ زیان‌بار؛ تشخیص داده شود؛ اعمال مرخصی بدون حقوق خواهد بود. در این بخشنامه آمده با توجه به تنوع سویه‌های ویروس کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی کماکان برای تمام کارمندان الزامی است و این بخشنامه نباید به عادی انگاری شرایط تلقی شود.

این محدودیت‌ها برای واکسن‌نزده‌ها اجرا می‌شود

اتاق اصناف ایران هم در اطلاعیه‌ای با تاکید بر الزام همه شاغلان در واحدهای صنفی به دریافت دستکم یک دز واکسن کرونا تا امروز، از بازرسی‌ واحدهای صنفی و برخورد با خاطیان خبر داده است.

براساس این اطلاعیه از امروز صدور و تمدید پروانه کسب، کارت مباشر و همچنین کارت بهداشت برای تمام شاغلان در واحدهای صنفی، منوط به واکسیناسیون است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.70976s, 19q