چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
کد خبر: 320189

معمولا برای درمان سرفه در هوای سرد از دمنوش‌های گیاهی استفاده می‌شود اما جالب است بدانید از میوه‌هایی مانند پرتقال هم می توان استفاده کرد. از طرفی با سرد شدن هوا ریههای افراد درگیر و باعث ایجاد سرفه و خلط در گلو می شود. شاید شما هم یکی از این افراد باشید . این بار از پرتقال بخارپز استفاده کنید.

پاک سازی ریه و درمان سرفه

سلامت نیوز:معمولا برای درمان سرفه در هوای سرد از دمنوش‌های گیاهی استفاده می‌شود اما جالب است بدانید از میوه‌هایی مانند پرتقال هم می توان استفاده کرد. از طرفی با سرد شدن هوا ریههای افراد درگیر و باعث ایجاد سرفه و خلط در گلو می شود. شاید شما هم یکی از این افراد باشید . این بار از پرتقال بخارپز استفاده  کنید.


 بهترین زمان استفاده
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، بهتر است قبل از  شام آن  را تهیه و یک ساعت قبل از خواب مصرف کنید. روز بعد خواهید دید که بهتر شده‌اید. این کار را پنج شب به صورت متوالی ادامه دهید؛  هر شب یک پرتقال، بعد از پنج روز متوجه از بین رفتن خلط ها خواهید شد.


 مواد لازم
یک عدد پرتقال شیرین                                               
یک چهارم قاشق چای‌خوری نمک - برای پاشیدن روی پرتقال
یک قاشق چای‌خوری نمک - برای خیساندن


 روش تهیه
1- پرتقال را به مدت 20 دقیقه در آب نمک خیس کنید.
2- قسمت بالای پرتقال (حدود 2 سانتی متر از بالا) را برش دهید تا شبیه کلاه یا روکش شود.3- با یک چنگال روی آن را چند سوراخ بزنید تا چندین سوراخ در بالای پرتقال ایجاد کنید.4- البته می توانید با چاقویی روی آن را برش بزنید و خیلی کم آن را خارج کنید. این کار برای ریختن نمک روی آن است.5- یک چهارم قاشق چای‌خوری نمک روی آن بپاشید و اجازه دهید تا نمک حل شود و به پرتقال نفوذ کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha