توانبخشي پس از درمان حلقه فراموش شده سلامت است

۱۳۸۶/۰۲/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3306
توانبخشي پس از درمان حلقه فراموش شده سلامت است
به گزارش فارس، بهرام عين اللهي امروز در مراسم توديع محمد تقي جغتايي، رئيس سابق دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي و معارفه شهربانو نخعي، رئيس جديد اين دانشگاه كه با حضور شريف زادگان، وزير سابق رفاه، واعظ مهدوي، معاون سابق اين وزراتخانه، محمدي، رئيس سايق بهزيستي، فقيه رئيس فعلي اين سازمان و جمعي از استادان پيسكوت اين دانشگاه برگزار شد عامل موفقيت دانشگاه علوم بهزيستي را در همكاري تيمي بين پرسنل اين دانشگاه اعلام كرد.
وي ادامه داد: سلامت اكنون يكي از فاكتورهاي رشد جوامع است اما سلامت فقط در نبود بيماري و درمان آن خلاصه نمي‌شود و مددكاري و نوتواني دوباره بيماران و آسيب ديدگان هم جزئي از نظام سلامت است كه كمتر مورد توجه قرار گرفته است.
عين اللهي اضافه كرد: براي ارتقاي سطح خدمات نوتواني و توانبخشي در جامعه مشكلات زيادي داريم و گامهاي بلندي بايد برداريم، هنوز كيفيت اين خدمات در كشور مطلوب نيست و در مقايسه با كشورهاي ديگر هنوز راههاي نرفته زيادي داريم كه اميدواريم با توسعه دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي اين راههاي نرفته را برويم.
وي گفت: بايد عرصه آموزش و خدمت بيش از پيش با هم مرتبط باشند، رشته‌هاي بهزيستي و توانبخشي بايد تخصصي‌تر شوند، دانشگاه علوم بهزيستي بايد با شتاب بيشتري نيازهاي جديد آموزشي كشور را همگام با دنيا برآورده كند و از روشهاي جديد آموزشي استفاده كند، امروز ديگر امتحان جزئي از آموزش است و به معناي مچ گرفتن از دانشجو نيست.
معاون وزير بهداشت از خدمات ارزنده 16 ساله دكتر جغتايي، رئيس و موسس دانشگاه علوم بهزيستي قدرداني كرد و از رئيس جديد اين دانشگاه خواست براي تخصصي تر شدن و متمايز شدن اين دانشگاه به گرايش حل مشكلات معلولان و نيازمندان جامعه تلاش كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.66621s, 18q