یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
کد خبر: 332072

شمایی که با یک همسر هميشه شکاک زیر یک سقف زندگی می کنيد٬ باید آداب زندگی با این آدم ها را بدانيد و با کمی ظرافت اوضاع را برای خودتان و او راحت تر کنيد

چگونه با همسر شکاکم رفتار کنم؟

سلامت نیوز-*دکتر پروانه صفایی مقدم: شمایی که با یک همسر هميشه شکاک زیر یک سقف زندگی می کنيد٬ باید آداب زندگی با این آدم ها را بدانيد و با کمی ظرافت اوضاع را برای خودتان و او راحت تر کنيد

به گزارش سلامت نیوز، یکی از کاربران سیناپرس در سوالی پرسیده است: خانمی جوان هستم که همسری شکاک دارم. همسرم اغلب هنگامی که اتاق را که ترک می کنم سراغ تلفن همراهم می رود و وقتی برای یک قرار دوستانه بيرون می روم٬ بارها و بارها با من تماس می گيرد و اگر کمی بيش ازحد انتظارش بيرون بمانم٬ پرس وجو هایش را شروع می کند، با او باید چگونه رفتار کنم؟

اگر شما با چنين فردی زندگی می کنيد٬ باید بيشتر از این واکنش های ساده٬ مراقب ارتباط تان باشيد. شمایی که با یک همسر هميشه شکاک زیر یک سقف زندگی می کنيد٬ باید آداب زندگی با این آدم ها را بدانيد و با کمی ظرافت اوضاع را برای خودتان و او راحت تر کنيد.


دروغ های کوچک هم نگویيد
بگویيد٬ قبل از آنکه بپرسد

باور کنيد که سکوت موفق ترین ازدواج ها را هم ویران می کند. اگر می خواهيد زندگی مشترک شما عاقبت خوبی داشته باشد٬ نگذارید سکوت جایش را در خانه شما باز کند. حرف زدن در مورد موضوعات روزمره٬ عقاید و برنامه ها می تواند گفت وگوی دونفره تان را گرم کند. وقتی همسرتان ببيند بدون نياز به کنجکاوی از همه روز شما خبر دارد٬ دیگر نيازی نمی بيند که مخفيانه سر از همه کارهای شما در بياورد.


انبار باروت را منفجر نکنيد

اوضاع شما با دیگران فرق می کند. همسر شما یک انبار باروت است و برای منفجر شدن تنها به یک جرقه احتياج دارد. پس فرصت را برای منفجر شدنش فراهم نکنيد. باید بدانيد چه موضوعاتی حساسيت او را تشدید می کند و از آنها بپرهيزید و اگر فکر می کنيد حساسيت او بی مورد است٬ باید قبل از آنکه کاری بکنيد٬ یک قدم به عقب بازگردید و به او کمک کنيد تا حساسيت های بی موردش را کنار بگذارد.


همه گذشته تان را بازگو نکنید
حریم خصوصی خودتان را داشته باشيد

شاید فکر کنيد اگر او تمام زیر و بم زندگی تان را بداند دیگر دليلی برای شک کردن باقی نمی ماند اما اشتباه می کنيد. از همان روز اول زندگی مشترک تان یک موضوع را روشن کنيد. نگذارید به عرصه خصوصی تان وارد شود و محيط هایی که مخصوص شماست را زیر و رو کند.


از مردهای دیگر تعریف نکنيد
عشق تان را نشان دهيد
از متخصص کمک بگيرید

اگر احساس می کنيد توضيح دادن ها و دليل آوردن هایتان همسرتان را شکاک تر از قبل می کند٬ مشاوره های انفرادی و زوج درمانی تنها راهی است که می تواند مشکلات شما را حل کند.

شاید مشاوره هم کارکرد نداشته باشد و همسرتان برای برطرف کردن شکش٬ نياز به دارو درمانی داشته باشد. شاید مغز او٬ بدون آنکه خودش بخواهد چنين فرمان هایی را صادر می کند؛ پس قبل از آنکه از زندگی مشترک تان نااميد شوید٬ چنين درمان هایی را امتحان کنيد.

*متخصص روانشناسی بالینی، عضو سازمان نظام روانشناسی و عضو سازمان علوم شناختی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =