در این فصل، سرما بر گرما غلبه کرده است؛ بنابراین وقت آن است کالری دریافتی بدن شما کمی افزایش یابد تا به جای پوشیدن چند لایه لباس گرم، از درون گرم شوید. در این شرایط، خوراکی‌هایی مانند شکلات و شیرینی و... نخستین و بهترین گزینه‌ها هستند. اما هر شیرینی و شکلاتی سالم نیست.

این تلخ، شیرین است!

سلامت نیوز: در این فصل، سرما بر گرما غلبه کرده است؛ بنابراین وقت آن است کالری دریافتی بدن شما کمی افزایش یابد تا به جای پوشیدن چند لایه لباس گرم، از درون گرم شوید. در این شرایط، خوراکی‌هایی مانند شکلات و شیرینی و... نخستین و بهترین گزینه‌ها هستند. اما هر شیرینی و شکلاتی سالم نیست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه آتیه نو، اگر می‌خواهید با شکلات سالم، انرژی و گرمای بدن را تأمین کنید، بهترین گزینه شکلات تلخ، با درصدهای مختلف است؛ اما چرا؟  ابتدا باید بدانیم داخل هر بسته شکلات تلخ چه خبر است! هر بسته شکلات تلخ 100 گرمی حاوی 648 کیلوکالری انرژی است. پس باید مراقب میزان شکلات مصرفی باشید تا دچار اضافه وزن نشوید. میزان هیدرات‌کربن همین مقدار شکلات معادل 46 گرم است. از مقدار دیگر ترکیب‌های 100 گرم شکلات تلخ می‌توان به وجود 11 گرم فیبر، 43 گرم چربی، 24 گرم چربی اشباع، 8 گرم پروتئین، 73 میلی‌گرم کلسیم، 12 میلی‌گرم آهن، 715 میلی‌گرم پتاسیم، 20 میلی‌گرم سدیم، 4 میلی‌گرم روی، 80 میلی‌گرم کافئین و ویتامین‌های خانواده (B)، ویتامین (A) اشاره کرد.
 
ضدآفتاب تلخ
این نوع شکلات حاوی ویتامین (A) است. این ویتامین به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند. علاوه بر این به غیر از ویتامین (A) که آنتی‌اکسیدان خوبی است. شکلات تلخ حاوی سایر آنتی‌اکسیدان‌ها بوده و به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند. رادیکال‌های آزاد ایجاد شده توسط اشعه فرابنفش نور خورشید با مصرف میزان کافی شکلات تلخ از بین می‌روند. علاوه بر این وجود ویتامین (A) باعث حفظ سلامت چشم‌ها نیز می‌شود.
 
آرامش شیرین
شکلات تلخ حاوی ویتامین‌های خانواده (B) است. به همین دلیل مصرف آن باعث حفظ سلامت روان خواهد شد. از سوی دیگر، مصرف شکلات، میزان ترشح هورمون‌های شادی را افزایش داده و باعث آرامش اعصاب و روان نیز می‌شود.
 
لایه‌برداری تلخ و شیرین
معمولاً برای لایه‌برداری از پوست باید از ماسک‌های شیمیایی یا خانگی استفاده کنید. در هوای آلوده پاییز نیز لایه‌برداری بسیار مهم است اما شکلات تلخ، لایه‌بردار داخلی است. کافئین موجود در شکلات تلخ باعث تحریک بدن و ساخت سلول‌های نو می‌شود؛ به همین دلیل هم یکی از ترکیب‌های مهم در بسیاری از کرم‌های لایه‌بردار پوست، کافئین است.
 
خونی که خوب می‌گردد
شکلات تلخ حاوی مواد مغذی و معدنی است. این ترکیب‌ها به تسهیل گردش خون کمک می‌کنند. مصرف شکلات تلخ باعث تحریک ترشح بزاق دهان شده و این امر باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =