سلامت نیوز: برنامه " تهران 20"، چهاردهم دی ماه، با حضور دکتر" محمد مهدی ناصحی" مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به بررسی نسخه نویسی الکترونیکی در مراکز پزشکی پرداخت.

96 درصد از مراکز درمانی برای بیمه شدگان بیمه سلامت از نسخ الکترونیکی استفاده می کنند

به گزارش سلامت نیوز، دکتر"محمد مهدی ناصحی" در خصوص میزان آمادگی مراکز درمانی در سطح کشور برای نسخه نویسی الکترونیکی توضیح داد: میانگین اجرای این کار در سطح کشور برای بیمه شدگان بیمه سلامت 96 درصد است، که در این میان دو استان تهران و خراسان رضوی به میانگین سطح کشور نرسیده اند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: نقطه ضعف ما در یکپارچگی اجرای طرح الکترونیکی نسخه های پزشکی عمدتا در استان تهران است. در تهران تا ده روز گذشته کمتر از 50 درصد مراکز درمانی برای بیمه شدگان بیمه سلامت از نسخه الکترونیکی استفاده میشد، اما هم اکنون در پایتخت 81 درصد مراکز درمانی برای بیمه شدگان تحت پوشش بیمه سلامت از نسخ الکترونیکی استفاده می کنند.

وی افزود: ما گمان می کردیم که در استان های کهگیلویه یا استان ایلام مشکل زیرساختی داشته باشیم اما این استان ها از دو ماه پیش به پوشش 100 درصدی رسیده اند. همچنین استان کرمان و کردستان نیز به پوشش 99 درصدی در نسخه نویسی الکترونیکی رسیده اند.

دکتر ناصحی در پاسخ به سوال مجری برنامه با مضمون مشکلات پذیرش نسخه های الکترونیکی توسط بیمه های تکمیلی توضیح داد: بیمه های تکمیلی از زمانی که قانون نسخه نویسی الکترونیکی به تصویب رسیده است هنوز به سامانه الکترونیکی متصل نشده اند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خاطر نشان کرد: الزام قانونی برای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی وجود دارد، امیدواریم طی چند ماه آینده بیمه های تکمیلی نیز به سامانه های الکترونیکی متصل شوند.

دکتر"محمد مهدی ناصحی" در ادامه افزود: درحال حاضر افرادی که می خواهند به بیمه های تکمیلی مراجعه کنند می بایست پرینت نسخه دستی و فاکتور را همراه خود داشته باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =