یک مورد مبتلای همزمان به سه بیماری که اخیرا منتشر شده در ایتالیا یک مرد 36 ساله است که به عنوان  اولین مورد ثبت شده در جهان در تابستان امسال است که  به طور همزمان مبتلا به کووید-19، آبله میمون  و HIV تشخیص داده شده است.

مرد ایتالیایی همزمان به کرونا، آبله میمون و اچ آی وی مبتلا شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وب ام دی عفونت کووید-19 و آبله میمون او بدون هیچ مشکلی برطرف شده است و حالا او تحت درمان HIV قرار گرفته است.

نویسندگان مطالعه نوشتند: «عفونت‌های ویروس آبله میمون و SARS-CoV-2 می‌توانند به طور همزمان رخ دهند.

در گزارش موردی، پزشکان عفونی در ایتالیا توضیح دادند که چگونه این مرد ابتدا با تب، گلودرد و سردرد در 29 ژوئن، یعنی 9 روز پس از بازگشت از سفر 5 روزه به اسپانیا، بیمار شد. در 2 جولای، آزمایش کووید-19 او مثبت شد و بعد از ظهر همان روز متوجه بثورات پوستی در بازوی چپ خود شد.

در طی چند روز بعد، بثورات به تاول های کوچک و دردناکی تبدیل شد که در سراسر صورت، تنه، پاها و باسن او پخش شد. او در 5 ژوئیه به بخش اورژانس بیمارستانی در کاتانیا ایتالیا رفت و در بخش بیماری های عفونی بستری شد.

بر اساس علائم و سفر اخیر به اسپانیا، پزشکان مشکوک شدند که بیمار به آبله میمون نیز مبتلا شده است و نمونه هایی را برای آزمایش جمع آوری کردند. این مرد گفت که در زمانی که در اسپانیا بود، با مردان دیگر رابطه جنسی محافظت نشده داشته که یک عامل خطر برای آبله میمون در طول شیوع فعلی بوده است. در 6 ژوئیه، آزمایش او برای آبله میمون، HIV و COVID-19 مثبت شد - (به طور خاص، نوع BA.5.1 Omicron.)

برخی از واکسن‌های کووید-۱۹ به عنوان شات mRNA شناخته می‌شوند. تفاوت آنها با واکسن های سنتی چیست؟ و آیا آنها حاوی ویروس واقعی هستند؟

پزشکان نوشتند بر اساس دوره‌های نهفتگی کووید-19 و آبله میمون، ممکن است بیمار همزمان به آنها مبتلا شده باشد.علائم COVID-19 در 2 تا 14 روز ظاهر می شوند و علائم آبله میمون 3 تا 17 روز پس از قرار گرفتن در معرض ظاهر می شوند.

این بیمار به پزشکان گفت که آزمایش HIV در سپتامبر 2021 منفی بود. تعداد لنفوسیت‌های CD4 او یا آزمایشی که تعداد این گلبول‌های سفید خون را اندازه‌گیری می‌کند، در زمان مثبت شدن آزمایش در ژوئیه هنوز طبیعی بود. این بدان معناست که او ممکن است اخیراً به HIV نیز مبتلا شده باشد.

تا روز سوم بستری شدن، بثورات بیمار شروع به پوسته شدن و بهبودی کرد و در روز پنجم علائمش تقریباً برطرف شد. در 13 ژوئیه، دیگر آزمایش کووید-19 او مثبت نشد، و در 19 ژوئیه، بثورات آبله میمونی او تقریباً بهبود یافته بود، اگرچه هنوز آزمایشش مثبت بود. بیمار همچنین یک درمان ترکیبی استاندارد برای HIV را شروع کرد.

پزشکان ایتالیایی خاطرنشان کردند که کارکنان مراقبت های بهداشتی باید بدانند که عفونت همزمان در گروه های پرخطر امکان پذیر است زیرا همه گیری کووید -19 ادامه دارد و موارد ابتلا به آبله میمون ها همچنان در حال افزایش است.

پزشکان تاکید کردند: «سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی باید از این احتمال آگاه باشند و آزمایش‌های تشخیصی مناسب را در افراد پرخطر انجام دهند، زیرا هیچ درمان یا پیشگیری گسترده‌ای در دسترس نیست

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha