چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶
کد خبر: 344411

 آبشار شیرآباد در شهرستان رامیان استان گلستان مثل روزهای قبل پر از گردشگرانی بود که برای تفریح به همراه خانواده‌هایشان راهی آنجا شده بودند. برخی از خانواده‌ها بساط تفریحشان را کنار آبشار پهن کرده و بچه‌ها سرگرم بازی بودند که ناگهان تخته سنگ بزرگی از بالای کوه به پایین سقوط کرد و در چشم برهم‌زدنی، حادثه‌ای هولناک را رقم زد.

 فاجعه سقوط تخته سنگ رها شده از کوه، روی گردشگران

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری، این حادثه بعدازظهر یکشنبه رخ داد. حوالی ساعت 2بعدازظهر بود و گردشگران زیادی خود را به جنگل‌های شیرآباد و آبشار اول آن رسانده بودند تا ساعاتی را در کنار خانواده در دل طبیعت بگذرانند. در این میان برخی از خانواده‌ها در نزدیکی آبشار و زیر کوه بلندی که آب رودخانه از بالای آن به پایین سرازیر می‌شد، نشسته بودند و بچه‌ها سرگرم بازی بودند که ناگهان صدای مهیبی به گوش رسید.

گردشگران به وحشت افتاده بودند اما پیش از اینکه بتوانند عکس‌العملی با تخته‌سنگ بزرگی روبه‌رو شدند که از بالای کوه سرازیر شده و با خودش خاک و سنگ زیادی را به پایین می‌آورد. در چشم برهم زدنی تخته سنگ بزرگ به میان افرادی افتاد که در کنار کوه اتراق کرده بودند و حادثه‌ای خونین را رقم زد.

علی غلامی، رئیس هلال‌احمر شهرستان آزادشهر و رامیان در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید: ساعت از 2بعدازظهر گذشته بود که گزارش حادثه‌ای هولناک در آبشار اول شیرآباد به هلال‌احمر گزارش شد. بلافاصله تیم مستقر در ایستگاه زرین‌گل راهی محل حادثه شده و دریافتند که تخته سنگی به ابعاد بیشتر از یک متر از صخره‌های بالای کوه جدا شد و به پایین سقوط کرده است.

سقوط تخته‌سنگ باعث مجروحیت 6نفر ازجمله 2دختربچه خردسال شده بود. سنا 3ساله و بهاره 9ساله در این حادثه آسیب شدیدی دیده و متأسفانه جانشان را از دست داده بودند و از بین 4مصدوم دیگر، 3نفر جراحات کمتری داشتند و یک زن نیز به‌دلیل اصابت سنگ به جمجمه‌اش حال وخیمی داشت که امدادگران با استفاده از برانکارد او را به پایین انتقال داده و سوار بر آمبولانس به بیمارستان منتقل کردند.


3نفری که آسیب کمتری دیده بودند نیز توانستند با پای خودشان به محلی برسند که آمبولانس قادر به حضور در آنجا بود و به این ترتیب آنها نیز به بیمارستان امام‌رضا(ع) شهرستان خان‌ببین منتقل شدند.به‌دنبال این حادثه مهدی استیری، فرماندار رامیان فرسایش خاک را دلیل سقوط تخته‌سنگ عنوان کرد و گفت: متأسفانه این تخته‌سنگ به‌دلیل فرسایش خاک از ارتفاعات آبشار اول شیرآباد جدا شده و به پایین سقوط کرده و این حادثه را رقم زده بود. به‌گفته وی و براساس آخرین پیگیری‌ها، حال مصدومان مساعد است اما این حادثه منجر به مرگ دلخراش 2دختربچه خردسال شد که به‌دلیل ضربه ناشی از سقوط سنگ جانشان را از دست دادند.


وی علت این حادثه را طبیعی اعلام کرد و از مردم و گردشگران خواست در زمان حضور و گردش در آبشار شیرآباد حتما در محل‌های تعبیه شده توسط شهرداری مستقر شوند و از حرکت در دامنه آبشار و لبه صخره و نقاطی که احتمال افتادن سنگ وجود دارد پرهیز کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha