یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

انباشت آلاینده‌های جوی در کلان‌شهرها/ورود سامانه بارشی از جمعه

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، فریبا گودرزی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار و برای شهرهای صنعتی و پر جمعیت مثل تهران، کرج، مشهد، تبریز، ارومیه، اراک و اصفهان انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه از روز جمعه سامانه بارشی از سمت شمال‌غرب و غرب وارد کشور می‌شود، ادامه داد: بارش‌ها در این مناطق آغاز شده و به تدریج به دامنه‌ها و ارتفاعات البرز غربی می‌رسد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش‌ها در نواحی مرتفع و سردسیر به شکل برف رخ می‌دهد، افزود: در روزهای آتی علاوه بر این مناطق، سامانه بارشی تقویت شده و در بخش‌هایی از جنوب‌غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، سواحل غربی دریای خزر شاهد بارندگی هستیم و از یکشنبه هفته آینده، بارش‌ها به شمال شرق کشور می‌رسد.

گودرزی در رابطه با آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور اظهار کرد: امروز در تهران آسمانی نیمه ابری همراه با غبار محلی را انتظار داریم و در جمعه شب، سه‌شنبه و یکشنبه هفته آتی شرایط برای بارندگی مهیاست. امروز بیشینه دما در ایستگاه مهرآباد به ۱۷ درجه بالای صفر می‌رسد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =