با ابزار مناسب (و نگرش مثبت) شروع کنید تا ناخن های ریز کودکتان را مرتب و تمیز نگه دارید.

چگونه ناخن های کودک خود را کوتاه کنیم؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وات تو اکسپکت، این می تواند یک پیشنهاد ترسناک باشد، اما باید زودتر آن را انجام دهید: کوتاه کردن ناخن های گزنده کودکتان.

ناخن های کودک شما از قبل از تولد رشد کرده است، بنابراین ممکن است در هفته اول زندگی خود برای مانیکور آماده باشد (و هر دو یا سه روز یک بار در سه هفته اول تا زمانی که ناخن ها سفت شوند و اینقدر سریع رشد نکنند!)

استفاده از قیچی در هر جایی نزدیک انگشتان کوچک عزیزتان می تواند دلهره آور باشد، اما این یک کار مهم است. این ناخن‌های بیش از حد رشد کرده ممکن است نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر از ناخن شما باشند، اما همچنین می‌توانند به اندازه‌ای تیز باشند که کودک شما بتواند خودش را بخراشد، مخصوصاً در اطراف صورت.

پس خودتان را آماده کرده و ناخن های کوچکش را اصلاح کنید.

بهترین روش کوتاه کردن ناخن کودک چیست؟

از قیچی مخصوص نوزاد با نوک های گرد استفاده کنید یا یک قیچی که برای این منظور طراحی شده است؛ برخی حتی دارای ذره بین داخلی هستند که به شما کمک می کند دید خوبی داشته باشید.

  • هنگام قیچی کردن، انگشت کودک خود را بگیرید و به آرامی گوشت نوک انگشت را به سمت پایین فشار دهید و از ناخن دور کنید.
  • به آرامی به دنبال انحنای طبیعی ناخن دست بکشید، مراقب باشید که خیلی پایین نروید و سریع اما با دقت آن را کوتاه کنید.
  • هنگام مراقبت از انگشتان پا، ناخن‌ها را مستقیماً کوتاه کنید. به خاطر داشته باشید که ناخن های پا کندتر رشد می کنند و بنابراین نیاز به نگهداری کمتری دارند.

بسیاری از والدین در هنگام خواب کودک راحت‌ ترناخن آن را کوتاه می‌کنند که ناخن‌ها را کنده کنند همچنین، یکی از شما می تواند دست های کودک را ثابت نگه دارد (و با یک آهنگ حواس او را پرت کند) در حالی که دیگری ناخن او را کوتاه می کند.

آیا کندن ناخن کودک به جای استفاده از قیچی اشکالی ندارد؟

و در حالی که ممکن است مادربزرگ به شما پیشنهاد کند که نوک ناخن های کودک را سوهان بکشید یا بکنید؛ احتمالا این بهترین ایده برای شما نیست. سوهان کشیدن بیش از حد و لایه برداری از ناخن کودک یا کندن ناخن کودک بدون ناخنگیر مخصوص ممکن است به طور تصادفی بیش از حد ناخن را از بین ببرد، که ممکن است میکروب های شما را به پوست او منتقل کند.

برای استفاده از قیچی ناخن کودک خیلی ماهر نیستید؟ به جای آن یک سوهان ناخن به اندازه کودک را امتحان کنید.

اگر انگشت کودکم را در حین کوتاه کردن ناخن هایش بریدم چه کار کنم؟

اگرچه احساس وحشتناکی خواهید داشت، اما اگر ناخن کوچک او خون می آید نگران نباشید – این برای هر والدینی اتفاق می‌افتد! فقط روی آن ناحیه بانداژ نزنید (اگر کودک آن را جدا کند، می تواند برای او خطر خفگی ایجاد کند). در عوض، با یک پارچه تمیز و بدون پرز یا پد گاز فشار ملایمی وارد کنید تا خونریزی به زودی متوقف شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha