توصيه به زنان باردار: حتما كمربند ايمني ببنديد

۱۳۸۶/۰۲/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3491
توصيه به زنان باردار: حتما كمربند ايمني ببنديد

به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس از سن دياگو، يك مطالعه جديد كه توسط محققان "دانشگاه ويرجينيا" انجام شد، نشان مي‌دهد كه پزشكان نسبت به استفاده مرتب از كمربند ايمني به زنان باردار گوشزد مي‌كنند اما آنها به اين توصيه اعتنايي نمي‌كنند.

دكتر "وانسا گريگ" از دانشگاه ويرجينيا گفت، بيش از نيمي از اوقات، زمانيكه پزشك درباره استفاده از كمربند ايمني با زنان باردار صحبت مي‌كند آنها به توصيه پزشك اعتنايي نمي‌كند و در حالي كه در دوران غيربارداري از كمربند ايمني استفاده مي‌كنند، در اين دوران اين عادت خود را تغيير مي‌دهند.

گريگ گفت، نگراني شديدي كه در ميان زنان باردار وجود دارد اين است كه در صورت بروز سانحه رانندگي، استفاده از كمربند ايمني به نوعي موجب آسيب ديدن جنين شود.

وي در "پنجاه و پنجمين نشست سالانه انجمن آمريكايي متخصصين بيماري‌هاي زنان و زايمان" در "سن دياگو" گفت، نشان داده شده است زنان بارداري كه كمربند ايمني خود را نمي‌بندند نسبت به آنهايي كه كمربند ايمني مي‌بندند بيشتر احتمال دارد در زمان بروز سانحه رانندگي دچار خونريزي‌هاي شديد شديد شوند.

وي با بررسي ‪ ۱۲۸‬زن باردار، متوجه شد كه حدود ‪ ۷۱‬درصد از آنها دائما در حين رانندگي كمربند ايمني خود را مي‌بندند اما اضافه كرد كه در اكثر اوقات پزشكان به مساله بستن كمربند به زنان باردار تاكيد نمي‌كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.95412s, 18q