سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱
کد خبر: 351105

سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در غالب نقاط کشور خبر داد.

ارتفاع برف در کوهرنگ به ۱۳۰ سانتی متر رسید

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز (۱۱ بهمن) در نوار شمالی، نوار غربی و مرکز کشور دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی، شمال بوشهر و غرب یزد بارش رخ می‌دهد که در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف و در مناطق گرمسیر باران گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

امروز بارش در شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، غرب کردستان جنوب آذربایجان غربی، کرمانشاه، همدان، مرکزی و شمال استان‌های قزوین، البرز و تهران شدت بیشتری خواهد داشت.

فردا چهارشنبه(۱۲ بهمن) به‌تدریج از شدت بارش در غرب کشور کاسته و عمده بارش در شمال شرق، شرق، جنوب و به‌صورت پراکنده در بخش‌هایی از جنوب شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

طی این روز بارش در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب شرق لرستان، شرق خوزستان، شمال بوشهر و شمال فارس از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز مرکزی بارش برف کاهش نسبی دما، مه، آلودگی و در برخی مناطق کولاک برف و احتمال رخداد بهمن انتظار می‌رود.

روز پنجشنبه (۱۳ بهمن) در استان‌های مرزی واقع در شمال غرب و غرب کشور همچنین در بوشهر، فارس و برخی مناطق استان‌های کرمان، یزد، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش رخ می‌دهد.

روز جمعه (۱۴ بهمن) در برخی مناطق واقع در شمال غرب و برخی مناطق خراسان رضوی و جنوبی رگبار پراکنده رخ می‌دهد و سامانه بارشی از شرق کشور خارج می‌شود. شنبه(۱۵ بهمن) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.

امروز سه‌شنبه در جنوب غرب، غرب، مرکز، جنوب، شرق و شمال شرق کشور و چهارشنبه در برخی مناطق جنوب، غرب، مرکز، جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد که در مناطق مستعد و بی‌بارش خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

امروز سه‌شنبه نیمه غربی خلیج فارس و چهارشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهند بود.

آسمان تهران فردا (۱۲ بهمن ) نیمه‌ابری و در بعضی ساعت‌ها بارش پراکنده، گاهی وزش باد و به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه ( ۱۳ بهمن ) قسمتی ابری و گاهی وزش باد و در بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا( ۱۱ و ۱۲ بهمن) بندرعباس و بوشهر با دمای ۲۲ و ۲۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۳- و ۴- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.

در حالی همچنان بارش برف در کوهرنگ ادامه دارد که تا صبح امروز میزان بارش برف تازه اندازه گیری شده در ایستگاه هواشناسی این شهر به 58 سانتی متر رسید و مجموع ارتفاع برف موجود را به 130 سانتی متر افزایش داد.

در شبانه روز گذشته بارش برف و باران در بسیاری از مناطق استان چهارمحال و بختیاری ادامه یافت به‌طوریکه تا صبح امروز از ایستگاه های کوهرنگ 73/3، «دوآب صمصامی» 39.5، بازفت 35.1 و فارسان ۳۴ میلی متر باران یا آب حاصل از بارش گزارش شده است.

هم اکنون دمای هوا در کوهرنگ حدود 1- درجه سلسیوس است که نسبت به دیروز در همین ساعت حدود 1 درجه سردتر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha